НБУ заявляє про тенденцію до зростання обсягу коштів клієнтів у банках

НБУ заявляє про тенденцію до зростання обсягу коштів клієнтів у банках

Укрінформ
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Національний банк спостерігає тенденцію до зростання обсягу коштів клієнтів у банках.

Як передає Укрінформ, про це повідомив голова Нацбанку Кирило Шевченко у Фейсбуці.

"З першого дня війни ми уважно відслідковуємо динаміку фондування. І за понад 80 днів повномасштабного вторгнення бачимо, що тренд на зростання обсягу коштів клієнтів у банках зберігається. Це чіткий індикатор довіри українців до банківської системи та запорука збереження високої ліквідності, навіть попри воєнні ризики. Наведу найсвіжіші оперативні дані на підтвердження: станом на 16 травня маємо загалом плюс 90 млрд грн в еквіваленті за коштами юридичних та фізичних осіб в усіх валютах за фіксованим курсом порівняно з першим днем війни 24 лютого", - йдеться у повідомленні.

За словами Шевченка, через потужний інформаційний тиск напередодні війни спостерігався певний відплив коштів населення, проте уже в березні-квітні він був компенсований зростанням депозитів.

Читайте також: У НБУ розповіли, чи довіряють українці гроші банкам під час війни

"Не стала несподіванкою зміна структури фондування: зростання частки коштів на вимогу й скорочення частки строкових депозитів. В умовах невизначеності люди менше звертають увагу на дохідність, більше – на стабільність роботи банків та доступність коштів. Отже, гривневі кошти населення від початку війни зросли майже на 24% до 528 млрд грн саме за рахунок коштів на вимогу (+50%). Такий тренд ми вже спостерігали під час коронакризи, коли рівень невизначеності зростав. Щодо коштів юридичних осіб: їх обсяг у березні дещо зменшився, переважно через подальші виплати бізнесом зарплат за одночасного зменшення надходжень. Проте вже у квітні вони зростали в усіх видах валют, найпомітніше у гривні: +7% за місяць. Загалом обсяг гривневих коштів юридичних осіб у банківській системі упродовж війни зріс майже на 5% до 533 млрд грн", - зауважив Шевченко.

Як повідомляв Укрінформ, із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну станом на початок травня обсяги гривневих коштів фізичних і юридичних осіб у банках зросли на 21,3% і 2,7% відповідно.

Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-