Україна отримає до 360 тисяч тонн пального до кінця травня

Україна отримає до 360 тисяч тонн пального до кінця травня

Укрінформ
До кінця травня Україна розраховує отримати 350-360 тис. тонн пального з різних логістичних маршрутів.

Про це заявила перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко під час засідання уряду 13 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми домовилися про реверс трубопроводом з Угорщини. Вчора була досягнута домовленість про те, що 35 тис. тонн на місяць ми будемо отримувати як держава. Є можливість збільшення цього обсягу до 50 тис. тонн", - сказала Свириденко.

Крім того, з початку травня контракти на закупівлю пального за кордоном почала укладати НАК "Нафтогаз України". Свириденко також нагадала, що для пришвидшення поставок були скасовані дозволи на в'їзд автоцистерн із пальним, забезпечена можливість прийому пального у дунайських портах, позачергове оформлення таких вантажів на кордонах з боку митної та прикордонної служб.

"Завдяки цим заходам ми отримаємо до кінця місяця 350-360 тис. тонн пального з абсолютно нових логістичних маршрутів", - наголосила Свириденко.

Вона зазначила, що справжньою причиною напруженої ситуації з пальним є дії агресора. Так, ворог зруйнував найбільший нафтопереробний завод - Кременчуцький, а також інші переробні потужності, які до війни забезпечували 18% нашого споживання. Ще 80% споживання до війни забезпечувалися імпортом, але це пальне транспортувалося різними шляхами: залізницею, автошляхами, трубопроводами й морськими портами, які на сьогодні заблоковані.

"Ми у березні-квітні провели перемовини з головними постачальниками пального в ЄС з метою їхньої переорієнтації на український ринок, тому що вони не були готові до такого зростаючого попиту з нашої сторони", - зауважила Свириденко.

За її словами, завдяки розвитку інфраструктурної мережі об'єми перевезення палива залізницею вдалося збільшити у 5 разів: у березні цим шляхом було ввезено 35 тис. тонн палива, у травні очікується уже 180 тис. тонн. Крім того, у 15 разів зросло ввезення пального автотранспортом: від 5 тис. тонн у березні до прогнозних не менше 85 тис. тонн. Завезення пального річковим транспортом зросло у 5 разів.

Свириденко повідомила, що середньодобове споживання становить 13 тис. тонн, добовий імпорт у травні - 11-12 тис. тонн. При цьому наявних запасів бензину вистачить на 5 днів, запасів дизелю - на три дні.

Читайте також: Уряд змінює структуру імпорту пального в Україну — Мінекономіки

Свириденко зазначила, що за нормальної ситуації запаси пального мають бути розраховані на 15 днів. Очікується, що коли вдасться досягти 15-денного запасу пального, черги на заправках зникнуть.

Віцепрем'єр-міністр повідомила, що за оновленими прогнозами очікується споживання 300 тис. тонн дизелю та 120 тис. тонн бензинів. За її словами, українські компанії уже законтрактували такі об'єми пального.

Як повідомлялося, одним із наслідків російської агресії стала паливна криза в Україні. До війни значну частину потреб у бензинах і дизпаливі країна задовольняла за рахунок постачань із росії та білорусі. У 2021 році 62% дизпалива й 50% бензину надходило з рф та білорусі. Ще по 10% імпортували з Литви і морем. Тепер ці маршрути втрачено.

Для переорієнтування ринку на закупівлі пального в Європі потрібен час – зокрема, через проблеми з транспортуванням.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-