Податкова в квітні перевиконала план наповнення бюджету на 2,5 мільярда — Гетманцев

Податкова в квітні перевиконала план наповнення бюджету на 2,5 мільярда — Гетманцев

Укрінформ
Податкова служба в квітні перевиконала план наповнення бюджету на 2,5 млрд грн, або на 6%.

Про це в блозі Укрінформу написав голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«У квітні план наповнення бюджету перевиконала податкова служба на 2,5 млрд або на 6%, а рік до року за загальним фондом бюджету перевиконання становить 8,5 млрд або на 23%. За такі результати окрема подяка платникам податків, які продовжують чесно та в повному обсязі сплачувати податки», — наголосив Гетманцев.

Загалом же з початку року показники доходу держбюджету перевищують аналогічні за минулий рік.

Як повідомив очильник фінансового комітету, за підсумками перших чотирьох місяців 2022 року вони становили 412,5 млрд грн, або на 55 млрд грн (+15,4%) більше, ніж надійшло за аналогічний період минулого року. В тому числі доходи загального фонду — 365,9 млрд грн, або на 52,1 млрд грн (+16,6%) більше.

«Звичайно, оцінюючи тенденції за доходами за 4 місяці, слід робити поправку на інфляцію, авансові платежі з прибутку/дивідендів та зупинку відшкодування ПДВ. Проте ми говоримо про перевищення надходжень на 15% над торішніми в умовах війни та спаду економіки щонайменше на 30%, під час якого у квітні держава вважала за необхідне та можливе піти на зниження податкового навантаження для підтримки бізнесу та населення», — підкреслив Гетманцев.

Читайте також: Гетманцев: Із зони бойових дій вже перемістилися 220 підприємств

Як повідомлялося, за даними Міністерства фінансів, у квітні до загального фонду держбюджету надійшло 76,2 млрд грн, або 79,5% від довоєнного плану. Дефіцит загального фонду держбюджету в квітні склав 89,7 млрд грн. За словами міністра фінансів України Сергія Марченка, для фінансування дефіциту минулого місяця до бюджету було запозичено 50 млрд грн з боку Нацбанку, ще до 30 млрд грн - за рахунок військових облігацій. Крім того, бюджет отримав низку валютних надходжень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-