Уряд розширив можливості надання державної підтримки суб’єктам підприємництва

Уряд розширив можливості надання державної підтримки суб’єктам підприємництва

Укрінформ
Кабінет Міністрів вніс зміни до попередніх рішень щодо надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва для створення єдиного підходу в застосуванні пільгових державних програм кредитування та лізингу, а також з метою розширення можливостей та суб’єктного ряду цих програм.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України, передає Укрінформ.

«Рішення уряду врегульовує термінологію раніше прийнятих постанов, пов’язаних із реалізацією державних програм «Доступні кредити «5-7-9%», «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» та надання кредитної підтримки на основі портфельних гарантій. Це дає можливість створити єдиний підхід у застосуванні цих постанов на практиці для надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, змінами до постанови Кабінету Міністрів від 24.01.2020 №28 «Про надання фінансової державної підтримки» врегульовуються питання участі у державній програмі «Доступні кредити «5-7-9%» суб’єктів господарювання державного сектора економіки та розширюють дію програми «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» на суб’єктів великого підприємництва.

Також внесені зміни передбачають застосування показника чистого доходу від реалізації з показника розміру торгівельних площ для великих підприємств роздрібної торгівлі, яким передбачена можливість отримання кредитів у розмірі до 1 млрд гривень.

Читайте також: Кабмін надав портфельні гарантії банкам-кредиторам

Крім того, впроваджуються нові цілі державної підтримки, а саме: фінансування суб’єктів підприємництва – с/г товаровиробників для провадження с/г діяльності на період воєнного стану, фінансування суб’єктів підприємництва для забезпечення пасажирського та вантажного перевезення на період дії воєнного стану в Україні, компенсація винагороди за яким передбачається до рівня 0% річних протягом воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування, але не більше 1 року з дати договору фінансового лізингу, а після завершення цього періоду та до завершення строку договору фінансового лізингу – до рівня 5% річних.

Як повідомлялося, станом на 2 травня з початку старту державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» від уповноважених банків видано 38 462 позик на загальну суму близько 102,6 мільярда гривень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-