Уряд розширив напрямки, за якими визначатимуть шкоду довкіллю внаслідок агресії рф

Уряд розширив напрямки, за якими визначатимуть шкоду довкіллю внаслідок агресії рф

Укрінформ
Уряд розширив напрямки, за якими визначатимуть шкоду та збитки, завдані довкіллю України внаслідок збройної агресії рф.

Як повідомляє Урядовий портал, відповідні зміни до Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф, затвердив сьогодні Кабінет Міністрів України, передає Укрінформ.

Зазначається, що за даними Пентагону, з 24 лютого цього року рф завдала по Україні понад 1900 ракетних ударів. Авіаудари росії знищують нафтобази, пошкоджують газо-, нафто-, аміакопроводи. У результаті пожеж та руйнування таких об'єктів в атмосферне повітря потрапляє значна кількість забруднюючих речовин та парникових газів, вибухи забруднюють ґрунти, поверхневі і підземні води, знищують рослинність і тваринний світ.

“Міндовкілля з перших днів війни продовжує збирати та документувати усі докази екозлочинів окупантів. Уже зараз відомо про понад сотню таких випадків. Для прикладу, рф здійснила близько 30 ракетних ударів по українських нафтобазах, а бойові дії різної інтенсивності велися на майже 3 млн га лісів, що призвело до збільшення площ лісових пожеж у 25 разів, порівняно з аналогічним періодом 2021 року. При цьому при згоранні одного гектара лісу шкода від викидів забруднюючих речовин у повітря може складати понад 1,3 млн гривень”, - повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Щоб правильно оцінити екологічні збитки, Міндовкілля розробляє спеціальні методики з обрахування шкоди компонентам довкілля. Сьогодні уряд своїм рішенням розширив перелік напрямків та показників “екологічної сфери”, які оцінюються.

Читайте також: В Україні внаслідок воєнних дій рф зафіксували понад 100 випадків екоциду

До переліку збитків додалися такі категорії:

- збитки водним ресурсам;

- шкода атмосферному повітрю;

- шкода земельним ресурсам.

Документ також розширив показники таких напрямків, як втрати лісового фонду, надр, акваторії морів, збитки природно-заповідному фонду. Крім того, уточнений перелік державних органів виконавчої влади, які визначатимуть шкоду та збитки за наведеними напрямками.

Як повідомлялося, 22 квітня набрала чинності розроблена міністерством Методика визначення розміру шкоди, завданої землі та ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії і бойових дій під час воєнного стану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-