Зеленський анонсував масштабну програму будівництва житла

Зеленський анонсував масштабну програму будівництва житла

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський доручив уряду забезпечити житлом усіх українців, які втратили житло внаслідок війни, а також усіх, хто захищає державу на фронті та працює в інтересах суспільства.

Про це Зеленський заявив під час відеозвернення, повідомляє Укрінформ.

Президент зазначив, що минулого року ставив Кабінету Міністрів завдання зробити все, щоб цьогоріч можна було забезпечити житлом усіх ветеранів війни, які стояли в черзі. Він додав, що далі планувалося забезпечення житлом усіх українських військових. Зараз, за його словами, минулорічне завдання фактично розширюється на масштаб усієї держави та деталізується так, щоб відбулася справжня модернізація українських міст і громад у поєднанні з програмою енергомодернізації житла.

«Як результат буде кілька етапів. Я поставив сьогодні завдання, щоб на першому етапі були забезпечені тимчасовим житлом усі наші переселенці – ті, чий дім зруйнований війною. Тимчасовим, поки не відновимо їхнє житло або, поки люди не отримають компенсацію квадратними метрами чи грошима. На другому етапі відновлюємо те, що окупанти намагалися знищити – усі міста, усі громади, які постраждали. На третьому етапі забезпечуємо житлом усіх тих, хто захищав чи захищає зараз нашу державу, хто працював чи працює в інтересах суспільства, а власного житла так і не має», - зазначив Зеленський.

Читайте також: В Україні можуть концептуально змінити підходи до містобудівної діяльності

Він наголосив, що уряд, усі органи центральної влади разом із місцевим керівництвом забезпечать надання житла всім, хто долучався до захисту України, а власного житла донині не мав.

«Кожен і кожна в Україні мають право на своє житло, на свій власний дім чи свою власну квартиру. На безпечний і комфортний життєвий простір, який буде розрахований на будь-яку людину. Всі, чиє житло зруйнували окупанти, і всі, хто довгі роки стояв у черзі. Увесь наш народ, який заслуговує на життя в сучасному середовищі», - підкреслив глава Української держави.

Президент поінформував, що для реалізації цього проєкту українська влада вже залучає провідних архітекторів, увесь потенціал держави та міжнародну підтримку. Своєю чергою, він повідомив, що незабаром буде додано участь компаній, держав-партнерів та міжнародних донорів.

Читайте також: У десяти регіонах України будуватимуть житло для тимчасово переміщених осіб – ОП

«Абсолютно не маю сумнівів, що нам вдасться це зробити. Вдасться не тільки відновити зруйноване, а й відновити справедливість щодо тих, чиє право на житло було порушене», - наголосив Зеленський.

24 лютого російська федерація розпочала новий етап восьмирічної війни проти України. Ворог здійснює масовані обстріли й бомбардування мирних українських міст та селищ, жорстко катує і вбиває мирне населення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-