Уряд уже працює над новим планом Маршалла з відновлення України – Прем’єр

Уряд уже працює над новим планом Маршалла з відновлення України – Прем’єр

Укрінформ
Кабінет Міністрів вже почав працювати над розробкою умовного плану Маршалла, спрямованого на відновлення України.

Про це розповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю під час національного марафону, повідомляє Укрінформ.

«Ми вже розпочали нашу роботу. Дуже багато країн уже працюють і роблять для нас свої пропозиції до такого плану відновлення. Безумовно, багато міжнародних фінансових організацій вже взялися, багато організацій аналітичних. Станом на сьогодні ми погодили з Президентом утворення на базі уряду, Офісу президента, парламенту великої робочої групи. Також погодили з Офісом реформ, який буде узагальнювати всю інформацію, яку ми будемо отримувати від наших партнерів», - сказав Шмигаль.

Прем’єр зазначив, що цей план стане основою для створення майбутнього Фонду відновлення або Recovery fund.

Читайте також: Для відновлення України потрібні будуть сотні мільярдів доларів – Прем’єр

«Ми розуміємо, що має бути правильне сприйняття цього фонду, ми не будемо користуватися, безумовно, назвою план Маршалла, тому що це не план Маршалла. Це, скоріше за все, буде United 24 recovery fund, де 24 – це День незалежності, день нападу, це кількість країн, які ми хочемо, щоб стали гарантами безпеки України, це 24 години, які ми працюємо на добу для того, щоб досягти результатів і перемоги. Тобто в цій цифрі дуже багато важливих меседжів… Це ще може бути такий символізм: United 24 – це рік об'єднання з Європейським Союзом», - пояснив Шмигаль прихований зміст назви.

Прем'єр нагадав, що план - це ініціатива Президента, яку він уже оголошував, і зазначив, що наповнення фонду відбуватиметься з тих активів, які будуть конфісковуватися – це заморожені активи росії, з коштів партнерів України і коштів міжнародних фінансових організацій.

Читайте також: Через війну уряд фактично відмовився від усіх капітальних видатків — Шмигаль

«Як ми вже казали, потрібні цифри дуже великі. На сьогоднішній день ми розуміємо, що прямих збитків завдано більше 560 млрд доларів – тобто це той еквівалент, який мав би бути в цьому фонді на певну кількість років для того, щоб Україна могла відновитися», - уточнив прем’єр.

Як повідомлялося, 24 лютого російська федерація розпочала новий етап війни проти України - повномасштабне вторгнення, російські загарбники обстрілюють та бомбардують мирні міста й села України, катують і вбивають мирне населення.

США, ЄС та інші країни ввели та продовжують запроваджувати санкції проти росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-