Міжнародне енергетичне агентство скликає екстрену нараду через зростання цін на нафту

Міжнародне енергетичне агентство скликає екстрену нараду через зростання цін на нафту

Укрінформ
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) проведе у п'ятницю, 1 квітня, термінову нараду країн-споживачів, щоб обговорити новий випуск нафти зі стратегічних резервів, а також план США з випуску великих запасів, починаючи з травня, для стримування різкого зростання цін на нафту.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters.

Як зазначається, великі споживачі шукають способи послабити вплив світових цін на нафту, які зросли цьогоріч на понад 30%, а також на їхню економіку після того, як група провідних виробників ОПЕК+ дотримувалася планів збільшити поставки у травні на 432 тисячі барелів на добу.

За прогнозами МЕА, очікується, що західні санкції проти росії призведуть до втрати близько 3 мільйонів барелів російської нафти на добу в квітні.

Аби заповнити дефіцит, президент США Джо Байден розпорядився випускати щоденно мільйон барелів нафти з національних стратегічних нафтових запасів, аби контролювати ціни на енергоносії для споживачів США.

Країни-члени МЕА на зустрічі у п'ятницю мають обговорити подальший екстрений випуск нафти після їхньої угоди від 1 березня про випуск близько 60 мільйонів барелів.

Декілька представників Азіатсько-Тихоокеанського регіону заявили, що підтримають ініціативи МЕА.

Міністр промисловості Японії Коїті Хагіуда заявив у п'ятницю, що Токіо діятиме належним чином у зв'язку з випуском запасів нафти, уважно спостерігаючи за глобальними подіями.

«Невідомо, чи буде випуск зроблений тільки США, чи Сполучені Штати зроблять пропозицію на засіданні МЕА. У будь-якому разі ми хотіли б діяти адекватно, стежачи за міжнародною обстановкою», - заявив він на пресконференції.

Минулого тижня міністерство торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї заявило, що планує підтримувати додаткове міжнародне співробітництво в галузі нафти і газу і вже зобов'язалося випустити 4,42 мільйона барелів в угоді від 1 березня.

Речниця міністра енергетики Новій Зеландії Меган Вудс в електронному листі повідомила про наявність резервів, які можна вивільнити, якщо буде потрібно. За її словами, країна вже випустила 369 тисяч барелів нафти в межах колективного випуску МЕА, узгодженого 1 березня.

Згідно з березневою угодою, Австралія зобов'язалася вивільнити повні 1,7 млн барелів, які вона зберігає у своїх надзвичайних запасах у стратегічних резервах США.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-