На період воєнного стану в Україні спростять обіг сільгоспземель

На період воєнного стану в Україні спростять обіг сільгоспземель

Укрінформ
На період воєнного стану в Україні спрощують процедуру набуття прав користування на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільгоспвиробництва.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на Телеграм народного депутата із фракції "Голос" Ярослава Железняка, в цілому за законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» (№7178) проголосували 337 депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, закон має на меті спрощення механізму набуття прав на земельні ділянки сільгосппризначення, що дозволить оперативно надати для цілей товарного сільгоспвиробництва близько 20 тис. га земель комунальної власності.

Також буде створено правові передумови для ведення у 2022 році інтенсивного сільгоспвиробництва на 300-400 тис. га земель державної власності, які перебувають у постійному користуванні державних підприємств Мінагрополітики, НААН України, закладів освіти тощо. На цих землях планується одержати у 2022 році близько 1,4 млн тонн зернових культур.

Згідно із законом, передача земельних ділянок сільгосппризначення в оренду на строк до одного року для ведення товарного сільгоспвиробництва здійснюється районними військовими адміністраціями.

Це стосується ділянок державної та комунальної власності, а також земельних ділянок, що залишилися у власності колективного сільгосппідприємства, кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, нерозподілених та невитребуваних земельних ділянок і земельних часток (паїв).

Договори оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану, вважаються поновленими на один рік без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Розмір орендної плати не може перевищувати 8% нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Як повідомлялося, в Україні, де це можливо з урахуванням бойових дій, розпочалась весняна сівба.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-