МАГАТЕ втратило зв'язок із системою моніторингу на ЧАЕС

МАГАТЕ втратило зв'язок із системою моніторингу на ЧАЕС

Укрінформ
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) втратило зв'язок із віддаленою передачею даних від систем контролю безпеки Чорнобильської атомної електростанції.

Як передає Укрінформ, про це ідеться в дописі Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у Телеграмі.

Зазначається, що Україна також повідомила МАГАТЕ, що для безпечного управління ЧАЕС стає все більш терміновим і важливим ротувати близько 210 технічних співробітників і охоронців, які працюють там після того, як російські війська взяли станцію під контроль.

Персонал перебуває там упродовж останніх 13 днів і має обмежений доступ до їжі, води та медикаментів.

У центрі зазначають, що Україна просить МАГАТЕ очолити міжнародну підтримку, необхідну для підготовки плану заміни нинішнього персоналу та забезпечення об'єкта ефективною системою ротації.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі неодноразово наголошував, що персонал, який обслуговує ядерні об’єкти, повинен мати можливість відпочивати і працювати в регулярні зміни, заявляючи, що це має вирішальне значення для загальної ядерної безпеки.

«Я глибоко стурбований важкою та стресовою ситуацією, з якою стикається персонал Чорнобильської атомної електростанції, та потенційними ризиками, які це несе для ядерної безпеки. Я закликаю сили, які контролюють об’єкт, терміново сприяти безпечній ротації персоналу», - заявив Гроссі.

Як повідомляв Укрінформ, 4 березня директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що готовий особисто приїхати до України, аби домовлятися про безпеку ядерних об’єктів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-