Єврокомісія та провідні економіки світу оприлюднили план заходів проти РФ

Єврокомісія та провідні економіки світу оприлюднили план заходів проти РФ

Доповнено
Укрінформ
Європейська Комісія, Франція, Німеччина, Італія, Велика Британія, Канада та США виступили із спільною заявою, в якій висловили солідарність із народом України, та оголосили заходи, які вже здійснюють або імплементують протягом кількох наступних днів.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у спільній заяві Єврокомісії та урядів згаданих країн, що була оприлюднена вчора ввечері на сайті Європейської Комісії.

“Ми, лідери Європейської Комісії, Франції, Німеччини, Італії та Великої Британії, Канади та Сполучених Штатів, засуджуємо війну Путіна, який обрав війну та атакував суверенну державу й народ України. Ми стоїмо поряд з урядом та українським народом у їх героїчних зусиллях спротиву російському вторгненню. Російська війна є нападом на фундаментальні міжнародні правила та норми, які були керівними з часів Другої Світової війни та які ми маємо намір захищати. Ми притягнемо Росію до відповідальності та колективно забезпечимо, щоб ця війна стала стратегічною поразкою Путіна», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається у документі, протягом тижня, що минув, поряд із дипломатичними зусиллями та колективною роботою із захисту власних кордонів і з допомоги уряду та народу України у їх боротьбі, Єврокомісія та згадані країни, а також їхні союзники й партнери по усьому світу, застосували важкі заходи проти ключових російських інституцій та банків, як і на «архітекторів» цієї війни, включаючи російського президента Володимира Путіна.

«Оскільки російські сили розпочали свій наступ на Київ та на інші міста України, ми рішуче будемо продовжувати накладати високу ціну (агресії) для Росії, що надалі буде ізолювати Росію від міжнародної фінансової системи та від наших економік. Ми виконаємо ці заходи протягом наступних днів», - йдеться у спільній заяві.

Зокрема, Єврокомісія та провідні економіки світу погодилися здійснити такі заходи:

- зобов’язалися видалити обрані російські банки з міжнародної інформаційної платіжної системи SWIFT. Це забезпечить від’єднання цих банків від міжнародної фінансової системи, та підірве їх спроможність до проведення глобальних фінансових операцій;

- зобов’язалися застосувати обмежувальні заходи, що усунуть Центральний банк Росії від можливості використання його міжнародних для підриву впливу санкцій, що застосовані проти Росії;

- зобов’язалися діяти проти осіб та установ, що сприяли розв’язанню війні в Україні та руйнівним діям російської влади. Зокрема, це стосується заборони на торгівлю громадянством, так званих «золотих паспортів», що дозволяють близьким до російської влади заможним росіянам набувати громадянства західних країн та користатися їхньою фінансовою системою;

- протягом тижня створять трансатлантичну оперативну групу, яка забезпечить ефективну імплементацію фінансових санкцій шляхом ідентифікації та заморожування активів осіб та компаній, що підпадають під санкції та знаходяться у юрисдикції згаданих країн. У цій частині, сторони зобов’язалися накласти санкції та інші фінансові та правові заходи на додаткових російських офіційних осіб та еліту, що є близькими до російської влади, застосувати ці обмеження проти їхніх родин та усунути спроможність їхніх представників до заморожування або захисту активів цих осіб та установ, що перебувають у юрисдикції країн Заходу. У цьому вимірі учасники цієї заяви координуватимуть зусилля із іншими урядами, щоб виявити та припинити рух всіх сумнівних прибутків, позбавити визначених осіб можливості ховати власні активи у юрисдикціях по усьому світу.

Крім того, сторони зобов’язалися посилити координацію зусиль, спрямованих проти дезінформації та інших форм гібридної війни.

«Ми стоїмо поряд із народом України у ці темні часи. Навіть понад цих зусиль, ми оголошуємо сьогодні, що ми готуємося здійснити подальші заходи, щоб притягнути Росію до відповідальності за її атаку проти України», - наголошується у спільній заяві.

Як повідомлялося, 24 лютого, близько 4 годин ранку, Російська Федерація розпочала війну проти України, завдала ракетно-бомбових ударів по населених пунктах та інфраструктурі України, та почала наземний військовий наступ з різних напрямків.

Збройні Сили України, за підтримки усього народу, мужньо протистоять агресії та завдають великих втрат російським загарбникам.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-