У січні не проведені заплановані видатки на 1,7 мільярда — Рахункова палата

У січні не проведені заплановані видатки на 1,7 мільярда — Рахункова палата

Інфографіка
Укрінформ
У січні не проведені заплановані видатки за 51 бюджетною програмою на 1,7 млрд грн

Як передає Укрінформ, про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи виконання Державного бюджету України за січень 2022 року, повідомляє пресслужба Рахункової палати.

За його словами, попри перевиконання плану доходів за січень, видатки загального фонду державного бюджету менші плану на 21,6 млрд грн (24,6%). Зокрема не виконаний план видатків за програмами МОЗ, Мінсоцполітики, Міноборони.

Він зауважив, що загалом видатки загального фонду проведені у сумі 66,4 млрд грн.

“Зокрема, менші плану на січень видатки за бюджетними програмами Міністерства охорони здоров’я – на 9,8 млрд грн (74%), із них на реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення – на 9,4 млрд грн (77%)», – зазначив Пацкан.

Також не виконаний план видатків Міноборони – на 1,8 млрд грн (24%). Із них на забезпечення діяльності Збройних сил України, підготовку кадрів і військ, медзабезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни – 1,7 млрд грн (24%).

Крім цього, не виконаний план видатків на 2,9 млрд грн (32%) за програмою Мінсоцполітики.

Він зазначив, що з них на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі – на 1,5 млрд грн (50%), виплату деяких видів допомоги, компенсацій, грошового забезпечення й оплату послуг окремим категоріям населення – на 1,2 млрд грн (23%).

“Не здійснювалися заплановані на січень за 51 бюджетною програмою 19-ти головних розпорядників видатки загального фонду на суму 1,7 млрд грн. Зокрема йдеться про такі важливі програми як проведення вакцинації населення від COVID-19 (867 млн грн), надання допомоги в рамках Програми “єПідтримка” (272 млн грн), надання фінансової підтримки сільгосптоваровиробникам (44 млн грн), надання допомоги Фонду соціального страхування України для страхових виплат медпрацівникам внаслідок захворювання на COVID-19 (21 млн грн)”, – наголосив голова Рахункової палати.

Він також зауважив, що Державна казначейська служба в січні надала за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку 10,7 млрд грн позик на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду для виплати пенсій і допомоги. Станом на 1 лютого не повернуті 6,4 млрд грн.

Пацкан додав, що доходи загального фонду державного бюджету становили 78 млрд грн, що на 9,1 млрд грн (13%) більше плану на січень.

Читайте також: Із «ковідного» фонду торік не використали 11,9 мільярда - Рахункова палата

Від державних запозичень отримали 11 млрд грн, що на 76% менше плану на січень. Зокрема від державних внутрішніх запозичень – 10,8 млрд грн (на 6 млрд грн, або 37%, менше плану), Міжнародного банку реконструкції та розвитку – 99 млн грн (на 28,5 млрд грн, або 99,7% менше плану). Водночас план надходжень від приватизації державного майна за перший місяць 2022 року перевиконали на 103 млн грн (56%).

Як повідомляв Укрінформ, 2 грудня Верховна Рада ухвалила закон "Про Державний бюджет України на 2022 рік". 10 грудня документ підписали Голова ВР Руслан Стефанчук та Президент Володимир Зеленський. 14 грудня текст Закону опублікували у газеті Верховної Ради “Голос України” . Згідно з законом, доходи державного бюджету на 2022 рік становлять 1,323 трлн грн, а видатки передбачені в сумі 1,499 трлн грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-