Рада ратифікувала угоду між Україною і ЄС про «відкрите небо»

Рада ратифікувала угоду між Україною і ЄС про «відкрите небо»

Укрінформ
Верховна Рада ратифікувала Угоди між Україною, Європейським Союзом і його державами-членами про спільний авіаційний простір.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, проєкт закону (№0144) підтримало 311 народних депутатів.

Метою документа  є виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угоди між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншої сторони, про спільний авіаційний простір, учинену 12 жовтня 2021 року в Києві.

"Очікується, що ця угода посилить конкуренцію на ринку повітряних перевезень, вплине на зниження цін на квитки та підвищить рівень якості обслуговування пасажирів", - розповіла голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона передбачає поступове створення спільного авіаційного простору між сторонами, який ґрунтується, зокрема, на ідентичних правилах у сфері безпеки польотів, авіаційної безпеки, організації повітряного руху, захисту прав споживачів, систем комп’ютерного бронювання, а також на ідентичних правилах стосовно соціальних аспектів.

Документ встановлює обов’язкові правила, технічні вимоги, адміністративні процедури, базові експлуатаційні стандарти та імплементаційні норми, що застосовуються між Україною, Європейським Союзом і його державами-членами.

Читайте також: Одним з головних досягнень саміту Україна-ЄС стала угода про відкрите небо – експерт

Зазначений спільний авіаційний простір функціонуватиме на засадах вільного доступу до ринку авіаперевезень та на рівних умовах конкуренції.

Як повідомляв Укрінформ, 12 жовтня 2021 р. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Віце-президент Єврокомісії — Високий представник із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель та посол Головуючої в Раді ЄС Республіки Словенія в Україні Томаж Менцін підписали угоду між Україною та Європейським Союзом про Спільний авіаційний простір.

Укладення угоди відбулося у межах 23-го Саміту Україна — ЄС в присутності Президента України Володимира Зеленського, Президента Європейської Ради Шарля Мішеля та Президента Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн.

Як зазначив Денис Шмигаль, угода про Спільний авіаційний простір — це «авіаційний безвіз» одночасно для українських та європейських авіаперевізників. Україна отримає такі самі можливості, правила й стандарти в галузі авіаперевезень, як і в держав-членів Євросоюзу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-