Фахівці пропонують доопрацювати анонсовану Президентом програму єСмартфон

Фахівці пропонують доопрацювати анонсовану Президентом програму єСмартфон

Укрінформ
Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» (АПІТУ) звернулася до Президента Володимира Зеленського та Міністерства цифрової інформацію з проханням переглянути анонсовану державну програму, за якою вакциновані люди віком від 60 років мають отримати безплатний смартфон і пільговий тариф.

Як передає Укрінформ, відповідний лист оприлюднено на сайті АПІТУ.

«АПІТУ вітає прагнення державної влади до подолання у країні цифрового розриву і забезпечення доступу до інтернету всіх громадян України. Водночас, попри нашу певну бізнес-зацікавленість у постачанні товарів, звертаємо увагу на негативні наслідки програми та пропонуємо інші логічні та економніші варіанти», - йдеться в повідомленні.

За словами фахівців, на сьогодні значна частина з понад 5 млн громадян віком від 60 років уже мають смартфони, і надання телефонів таким громадянам буде «марною справою». Також не існує й списку тих, в кого немає смартфону.

«Надання якісних смартфонів лише тим, хто їх не має, буде, по-перше, неможливим через відсутність такого обліку, і, по-друге, буде сприйняте, як несправедливий розподіл, своєрідна «смартфонова сегрегація», - уточнюють в асоціації.

Крім цього, АПІТУ звертає увагу на те, що багато людей віком від 60 років вважають більш важливішим вирішення інших проблем, зокрема, забезпечення їжею, теплом, ліками, що висуває ситуацію з отриманням смартфону на інший план.

Також низка населених пунктів не мають потрібного за рівнем якості покриття сигналом 3G чи 4G, що робить використання смартфонів там передчасним.

«За результатами опитувань експертів, вважаємо набагато логічнішим, раціональнішим, економнішим, а також таким, що не викликатиме підозри у корупції осіб, причетних до реалізації програми, варіант із виділенням громадянам віком від 60 років коштів для придбання смартфону та/або оплати послуг зв’язку», - пропонують в асоціації.

Читайте також: Уряд дозволив витрачати «тисячу за вакцинацію» впродовж дев'яти місяців

Наголошується, що завдяки цьому особи, які вже мають смартфон, зможуть витратити кошти на оплату зв’язку. Люди, які його не мають, або бажають замінити на кращий, можуть купити смартфон, і, що головне, зробити це за власним вибором, за потреби додаючи кошти на придбання чи економлячи для подальшої оплати зв’язку.

Як повідомляв Укрінформ, під час Diia Summit Президент Володимир Зеленський анонсував державну програму, в рамках якої вакциновані українці, старші 60 років, отримають безоплатний якісний сучасний смартфон та пільговий тариф. Запрацювати вона повинна вже навесні цього року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-