Ринок землі: Конституційний суд відклав розгляд справи через відсутність кворуму

Ринок землі: Конституційний суд відклав розгляд справи через відсутність кворуму

Укрінформ
Велика палата Конституційного Суду через відсутність кворуму відклала до 8 лютого розгляд справи щодо конституційності закону про відкриття ринку землі.

Як передає Укрінформ, на засіданні у вівторок, 25 січня, виконувач обов’язків голови КС Віктор Кривенко оголосив, що для проведення засідання необхідна присутність щонайменше 12 суддів із 18.

«Для проведення засідання необхідно, щоб було 12 суддів. У Конституційному Суді з 15 травня 2019 року Верховна Рада не призначає одного суддю. Із 18 вересня 2019 року З’їзд суддів не призначає суддю. Двох суддів - Тупицького і Касмініна - без пояснень будь-яких причин державна охорона не пропускає у приміщення Конституційного Суду. Двоє суддів у відпустці і один суддя хворіє. Кворуму для проведення засідання Конституційного Суду немає», - сказав він.

У зв’язку з цим судді-доповідачі у даній справі Ігор Сліденко і Олександр Литвинов запропонували перенести розгляд справи на 10 год. 8 лютого, поінформував Кривенко.

Читайте також: КСУ визначився із формою розгляду справи про відсторонення Тупицького і Касмініна - депутатка

Як повідомляв Укрінформ, 29 вересня 2020 року Велика палата КС розпочала розгляд об'єднаного подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні.

Верховна Рада 31 березня 2020 року ухвалила закон про ринок землі. Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. У законі йдеться, що власниками земель сільськогосподарського призначення можуть бути: громадяни України, українські юридичні особи з кінцевими бенефіціарними власниками лише з числа громадян України, територіальні громади, а також держава.

4 травня 2020 року до КС надійшло подання 48 народних депутатів щодо конституційності закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" та окремих положень Земельного кодексу.

15 травня до КС надійшло ще одне подання – від 53 народних депутатів щодо конституційності закону про ринок землі. У КС обидва "земельні" подання об'єднали в одне провадження.

Ініціатори конституційного подання стверджують, що ухвалення парламентом закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” відбулося з порушенням, а його положення суперечать приписам Конституції. Вони заявляють, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-