Європейська перспектива України: Шмигаль провів переговори з австрійським колегою

Європейська перспектива України: Шмигаль провів переговори з австрійським колегою

Укрінформ
Європейську перспективу України, зміцнення торгово-економічних відносин і розвиток зеленої енергетики обговорили під час телефонної розмови Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Урядовий портал.

«Наша міжурядова співпраця є яскравим прикладом міцності та ефективності українсько-австрійського партнерства. У зв’язку з цим, сподіваюся, що Австрія незабаром стане наступною країною, яка підтримає європейську перспективу України на двосторонній основі, і декларація буде підписана під час зустрічі з Президентом України», — сказав Шмигаль та запросив Негаммера відвідати Україну з офіційним візитом.

Глава українського уряду підкреслив, що 24 січня Україна та Австрія відзначають 30-ту річницю відновлення дипломатичних відносин.

Прем’єр-міністр відзначив, що в майбутньому Україна прагне стати головним постачальником зеленого водню до Європи, тому наша країна розраховує на політичну підтримку Австрії в реалізації проєкту з виробництва зеленого водню в Україні.

Під час розмови сторони також обговорили збільшення товарообігу між країнами. Як відзначив Прем’єр-міністр України, від минулого року двостороння торгівля почала відновлюватися після негативних наслідків пандемії COVID-19.

«За підсумками 11 місяців минулого року товарообіг між нашими країнами склав понад 1,6 мільярда доларів США. Ми поставили перед собою амбітну мету збільшити товарообіг до 2 мільярдів доларів США у 2022 році», — зауважив він.

Читайте також: Шмигаль обговорив проведення українсько-австрійського бізнес-форуму

Шмигаль підкреслив, що існує великий потенціал для розширення українсько-австрійського ділового та інвестиційного співробітництва. Зокрема, він запропонував Федеральному канцлеру Австрії започаткувати щорічний українсько-австрійський бізнес-форум під спільним патронатом урядів країн. Проведення першого форуму планується під час офіційного візиту Федерального канцлера Австрії в Україну.

Зі свого боку Карл Негаммер підтримав ідею проведення такого заходу і підтвердив наміри відвідати Україну цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-