Гусєв розповів, що потрібно зробити в Укроборонпромі для виробництва безпілотних систем

Гусєв розповів, що потрібно зробити в Укроборонпромі для виробництва безпілотних систем

Фото
Укрінформ
Державний концерн "Укроборонпром" у 2021 році заклав фундамент для трансформації подальшого розвитку його науково-технічного й виробничого потенціалу на шляху до створення галузево-наукових об’єднань, які з часом зможуть виробляти безпілотні системи.

Про це під час брифінгу у Львові заявив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми повинні думати над тим, чим буде воювати та перемагати Україна й у цій війні, і у війнах майбутнього. Світ рухається у бік безпілотних систем, систем складних та пов’язаних між собою – взаємоінтегрованих. Систем, які можуть керуватись віддалено, можливо, навіть з офісів. Ми маємо бути готові до цих викликів, ми повинні бути тими, хто буде це створювати», – наголосив Гусєв.

Відтак, за словами гендиректора, трансформація Укроборонпрому передбачає створення трирівневої вертикально-інтегрованої структури управління і відбуватиметься у три етапи. Перший – перетворення концерну на акціонерне товариство, другий – перетворення на акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю підприємств-учасників. Під час третього етапу заплановано побудову галузевих науково-виробничих об'єднань (ГНВО). На першому етапі до ГНВО ввійдуть 52 підприємства, а 11 підпадатимуть під пряме управління.

Говорячи про здобутки за 2021 рік, Гусєв зазначив, що підприємства концерну з напрямку високоточної зброї та боєприпасів у 2021 році виконали державне оборонне замовлення на 100%. Крім цього, Шосткинський завод «Імпульс» уклав контракт з Міноборони на виробництво та постачання вітчизняних 30-мм гранатометних пострілів ВОГ-17В на суму приблизно 1 млрд грн, а ДАХК «Артем» – на виробництво та постачання некерованих авіаційних ракет РС-80 орієнтовно на 300 млн грн.

На озброєння ЗСУ прийнято нову радіолокаційну станцію 80К6КС1 (ДКР, шифр «Фенікс»), успішно проведено попередні випробування мобільного багатофункціонального радіолокаційного комплексу «Мінерал-У».

Крім того, на Київському бронетанковому заводі виготовлено зразок БТР-3КШ та проведені його кваліфікаційні випробування, розпочата підготовка до таких випробувань танка Т-64БМ2 на Харківському бронетанковому заводі тощо, перелічив Гусєв.

Укроборонпром необхідно модернізувати — Гусєв

Щодо львівських підприємств, то голова ОДА Максим Козицький під час брифінгу наголосив, що Львівщина хоч і знаходиться в тилу, але вносить чималий вклад в озброєння ЗСУ.

“Ми маємо п’ять підприємств Укроборонпрому, на яких виробляють бортову апаратуру бронетанкової техніки, комплекси автоматизованого управління артилерією, автоматичні 30-мм гармати, ремонтують бронетехніку і модернізують авіаційну техніку військового призначення. Хоча ми і область, яка далеко в тилу, ми на передовій щодо формування бойового духу та озброєння нашого війська», - сказав Козицький.

Читайте також: Укроборонпром торік отримав понад мільярд доларів від зовнішньоекономічної діяльності

Як повідомляв Укрінформ, надходження від зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) підприємств-учасників ДК "Укроборонпром" у 2021 році становили 1 млрд 108,2 млн дол, що на 127,6 млн дол перевищує показник 2020-го.

Державний концерн "Укроборонпром" є стратегічним виробником озброєння та військової техніки в Україні. Концерн об’єднує державні унітарні підприємства, у тому числі казенні підприємства, у стратегічних галузях оборонної промисловості держави, у роботі на яких задіяно близько 67 000 висококваліфікованих працівників.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-