Європа має спільно протидіяти енергетичним загрозам - Галущенко

Європа має спільно протидіяти енергетичним загрозам - Галущенко

Укрінформ
Міністр енергетики України Герман Галущенко заявляє, що Європа має спільно протидіяти енергетичним загрозам.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України. 

Зазначається, що Галущенко взяв участь у дискусійному онлайн-заході аналітичного центру Bruegel, який відбувся за участю офіційних представників Європейської комісії, Європарламенту, а також експертів ринку енергетики Європи.

Під час виступу Галущенко наголосив, що нинішня ситуація на газовому ринку - це питання не стільки енергетики, скільки безпеки європейського континенту в цілому.

Читайте також: Галущенко обговорив питання енергобезпеки із делегацією Сенату США

«Маємо скоординовано відреагувати на російську енергетичну агресію, адже «Північний потік-2» - це не економічний, а політичний проєкт», - зазначив міністр.

Також Галущенко повідомив, що цього опалювального сезону Україна вжила низку заходів для забезпечення безпеки і стабільності в роботі власної енергосистеми, зокрема, максимально диверсифікувала джерела постачання енергоресурсів.

Водночас він підкреслив, що Україна виступила з ініціативою, що сприятиме енергетичній безпеці Європи в цілому. Це - Регіональне енергетичне партнерство (RESP), яке передбачає, зокрема, створення стратегічного запасу газу для зацікавлених країн, у тому числі в українських підземних сховищах.

Читайте також: Шмигаль - Боррелю: Для приєднання української енергосистеми до європейської лишилося два кроки

Міністр зазначив, що Україна продовжує виконувати заходи для синхронізації своєї енергосистеми з європейською ENTSO-E, яка запланована на 2023 рік, і покладається на підтримку з боку ЄС щодо сприяння якнайшвидшій і найефективнішій інтеграції наших енергетичних ринків.

Також Галущенко наголосив, що синхронізація спрятиме декарбонізації як української енергосистеми, так і європейської. Адже український уряд поставив перед собою амбітну мету скоротити викиди CO2 на 65% до 2030 року.

Як повідомляв Укрінформ, 18 січня міністр енергетики Герман Галущенко під час зустрічі із двопартійною делегацією Сенату США обговорив питання енергетичної безпеки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-