Європа має спільно протидіяти енергетичним загрозам - Галущенко

Європа має спільно протидіяти енергетичним загрозам - Галущенко

Укрінформ
Міністр енергетики України Герман Галущенко заявляє, що Європа має спільно протидіяти енергетичним загрозам.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України. 

Зазначається, що Галущенко взяв участь у дискусійному онлайн-заході аналітичного центру Bruegel, який відбувся за участю офіційних представників Європейської комісії, Європарламенту, а також експертів ринку енергетики Європи.

Під час виступу Галущенко наголосив, що нинішня ситуація на газовому ринку - це питання не стільки енергетики, скільки безпеки європейського континенту в цілому.

Читайте також: Галущенко обговорив питання енергобезпеки із делегацією Сенату США

«Маємо скоординовано відреагувати на російську енергетичну агресію, адже «Північний потік-2» - це не економічний, а політичний проєкт», - зазначив міністр.

Також Галущенко повідомив, що цього опалювального сезону Україна вжила низку заходів для забезпечення безпеки і стабільності в роботі власної енергосистеми, зокрема, максимально диверсифікувала джерела постачання енергоресурсів.

Водночас він підкреслив, що Україна виступила з ініціативою, що сприятиме енергетичній безпеці Європи в цілому. Це - Регіональне енергетичне партнерство (RESP), яке передбачає, зокрема, створення стратегічного запасу газу для зацікавлених країн, у тому числі в українських підземних сховищах.

Читайте також: Шмигаль - Боррелю: Для приєднання української енергосистеми до європейської лишилося два кроки

Міністр зазначив, що Україна продовжує виконувати заходи для синхронізації своєї енергосистеми з європейською ENTSO-E, яка запланована на 2023 рік, і покладається на підтримку з боку ЄС щодо сприяння якнайшвидшій і найефективнішій інтеграції наших енергетичних ринків.

Також Галущенко наголосив, що синхронізація спрятиме декарбонізації як української енергосистеми, так і європейської. Адже український уряд поставив перед собою амбітну мету скоротити викиди CO2 на 65% до 2030 року.

Як повідомляв Укрінформ, 18 січня міністр енергетики Герман Галущенко під час зустрічі із двопартійною делегацією Сенату США обговорив питання енергетичної безпеки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-