Громадам торік передали у власність близько 15 мільйонів гектарів земель

Громадам торік передали у власність близько 15 мільйонів гектарів земель

Укрінформ
За оцінками експертів, минулого року близько 15 млн га земель було передано у власність територіальних громад.

Про це заступник міністра розвитку громад та територій В'ячеслав Негода сказав на презентації оцінки фінансового управління у 25 громадах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За оцінками експертів, тому що точної інформації поки що немає, близько 15 мільйонів гектарів. Це велика кількість землі, яка перейшла у комунальну власність громад, яка також стає дуже важливим ресурсом. Це у першу чергу землі поза межами населених пунктів, і це ресурс, який дає не лише можливість розвитку, планування просторового розвитку, розроблення комплексних планів розвитку територіальних громад, стратегій розвитку, а й дуже важливий ресурс наповнення бюджету”, - сказав Негода.

За його словами, земля перейшла у комунальну власність майже усіх громад, окрім так званих моногромад, які складаються з одного населеного пункту.

Читайте також: У «Прозорро.Продажі» вже оголосили 2 693 земельних аукціони

Заступник міністра також наголосив, що у 2021 році 1420 громад, де майже в усіх відбулися місцеві вибори та були сформовані органи місцевого самоврядування, уперше за історію незалежності України почали працювати у рівних умовах та мають однаковий статус, рівні повноваження та однакові податкові надходження.

“Основне завдання реформи полягало у створенні спроможних територіальних громад, здатних самостійно вирішувати напрямки свого розвитку, розподіляти власний ресурс, думати про створення умов для свого розвитку. Тобто реформа дає змогу особливо активним командам, територіальним громадам повною мірою проявити свою спроможність вивішувати ті питання, які їх цікавлять”, - заявив заступник глави Мінрегіону.

Як повідомлялося, всі землі та земельні ділянки за межами населених пунктів перейшли у власність громад від моменту набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 27 травня 2021 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-