Німецькі компанії створили 60 тисяч робочих місць в Україні - посол

Німецькі компанії створили 60 тисяч робочих місць в Україні - посол

Укрінформ
Попри пандемію українсько-німецький товарообіг минулого року зростав, збільшувалася кількість нових робочих місць на створених німцями в Україні підприємствах.

Про це повідомив посол України в ФРН Андрій Мельник в інтерв’ю Укрінформу

За останніми даними, за перші 9 місяців обсяг торгівлі товарами і послугами між двома країнами збільшився на 16,4% до 7,3 млрд дол. США. При цьому український експорт до ФРН зріс на 40% до 2,5 млрд доларів США.

Інвестиції за першу половину 2021 року перевищували 533 млн доларів: це як нові інвестиції, так і реінвестований дохід, пояснив посол.

Загалом, за його словами, в Україні наразі працюють понад 3400 німецьких компаній, які вже створили близько 60 тисяч робочих місць.

Читайте також: Німеччина планує відкрити в Україні бюро водневої дипломатії

Українська сторона розраховує на активізацію співробітництва в галузі енергетики за нового уряду ФРН. Днями в Берліні відбулася перша зустріч представників української сторони із парламентським держсекретарем Олівером Крішером у Міністерстві економіки та захисту клімату, очолюваному головою партії «Зелених» Робертом Габеком. «Маємо запевнення у тому, що новий уряд зрештою зрушить із мертвої точки цей процес», - зазначив Мельник.

За його оцінкою, досі все йшло «реально дуже туго», хоча ще у серпні 2020 року Україною було ініційовано і формально започатковано двостороннє енергетичне партнерство.

Співпраця в галузі відновлювальної енергетики та водню була однією з тем переговорів у Києві 17 січня «зеленого» міністра закордонних справ ФРН Анналени Бербок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-