Гетманцев повідомив про перший мільярд в межах добровільного декларування

Гетманцев повідомив про перший мільярд в межах добровільного декларування

Інфографіка
Укрінформ
З початку вересня в межах одноразового добровільного декларування в Україні вже задекларовано перший мільярд грн. 

Як передає Укрінформ, про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у своєму Телеграмі.

"Маємо перший мільярд задекларованих в межах податкової амністії активів громадян України. Динаміка стрімко зростає, за останні 2 тижні маємо + 327% зростання амністованих активів. Збір до бюджета - понад 51 млн грн", - написав Гетманцев.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 вересня 2021 року громадяни України отримали можливість одноразово задекларувати доходи, нерухоме та рухоме майно, щоб у майбутньому уникнути неприємних запитань про їх походження. Раніше Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом введення одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів і сплати одноразовий збір у бюджет".

Документ створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, і буде сприяти залученню в економіку додаткових ресурсів. Процедура декларування абсолютно добровільна, декларант водночас не повинен підтверджувати джерела своїх доходів.

Запропоновано три основні ставки для сплати збору: 5% - загальна ставка для валютних цінностей та майна, які перебувають в Україні; 9% - для іноземних активів; 2,5% - для декларування активів у вигляді ОВДП.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-