Можливість заміщення вугілля газом в першу чергу запроваджена для Луганської ТЕС – Міненерго

Можливість заміщення вугілля газом в першу чергу запроваджена для Луганської ТЕС – Міненерго

Укрінформ
Можливість заміщення вугілля газом, яку у п’ятницю запровадила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у першу чергу запроваджена саме для Луганської теплової електростанції.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Міністерства енергетики України.

«Через блокування Росією постачання вугілля залізничним шляхом, для цієї ТЕС немає наразі іншого способу забезпечити достатній запас палива, крім замінити вугілля на газ», - зазначається у повідомленні.

Наголошується, що стабільне забезпечення тепло- та електропостачанням — це головний пріоритет опалювального сезону.

Тож для реалізації такої можливості уряд 15 грудня ухвалив протокольне доручення Міненерго, НКРЕКП, Укренерго і Нафтогазу розробити відповідний механізм.

І саме тому, як уточнюється, НКРЕКП 17 грудня ухвалила рішення щодо запровадження відповідної допоміжної послуги.

Як інформує Міненерго, цей механізм забезпечить беззбитковість діяльності з виробництва електричної енергії на Луганській ТЕС під час використання у якості палива природного газу і буде застосовуватися тільки на період можливої відсутності у достатніх обсягах запасів вугілля на складах через дії РФ.

Використання такої допоміжної послуги на інших ТЕС наразі не планується, уточнюється у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на засіданні 17 грудня дозволила електростанціям, основним паливом для яких є вугілля, закуповувати газ для виробництва електроенергії.

Фото: dpa

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-