Нафта дешевшає через «ковідні» прогнози і зростання видобутку у США

Нафта дешевшає через «ковідні» прогнози і зростання видобутку у США

Укрінформ
Ціни на нафту знизилися у середу, 15 грудня, на тлі невизначеності на ринку та побоювань, що пропозиція наступного року зростатиме сильніше за попит.

Як повідомляє Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Вартість бареля лютневої нафти Brent до 9.15 за Києвом становила $72,73 (-1,32%). Барель січневої нафти WTI торгувався за $69,67 (-1,5%). Попередні торги з стандартів завершилися на рівні $73,7 і $70,73 відповідно.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у вівторок заявило, що зростання кількості нових випадків COVID-19 з появою варіанта Омікрон знизить світовий попит на нафту, тоді як її видобуток зростатиме, особливо у Сполучених Штатах. У результаті пропозиція перевищуватиме попит, щонайменше, до кінця наступного року.

Додатковий тиск ринку зміцнює долара США, що робить товари, оцінювані у доларах, дорожчими для інших країн. Ринки чекають на результати ключового засідання Федеральної резервної системи США у середу, щоб побачити ознаки того, коли саме центральний банк США може підвищити відсоткові ставки.

"Вірогідність деякого прискорення темпів згортання стимулів з боку Федрезерва підвищилася, відсоткові ставки у США можуть зрости, що підтримує долар і негативно позначається на цінах на нафту", - сказав Джим Ріттербуш із Ritterbusch and Associates LLC.

Американський інститут нафти (API) у вівторок увечері повідомив, що запаси нафти у США за підсумками минулого тижня скоротилися на 815 тис. бар, при прогнозному зниженні на 2,1 млн бар. Водночас, запаси дистилятів впали на 1 млн бар. при прогнозному зростанні на 700 тис. бар., а запаси бензину зросли на 426 тис. бар., що менше за очікування аналітиків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-