Укроборонпром стане акціонерним товариством - рішення Кабміну

Укроборонпром стане акціонерним товариством - рішення Кабміну

Укрінформ
Уряд ухвалив рішення про перетворення ДК “Укроборонпром” на акціонерне товариство та погодив реорганізацію його 43 стратегічних підприємств у господарські товариства під 100%-м контролем держави.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Укроборонпрому.

“Укроборонпром трансформується у сучасну високотехнологічну оборонну компанію. Відповідні постанову та розпорядження схвалено сьогодні, 9 грудня, на засіданні уряду”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 1 жовтня 2021 року Президент Зеленський підписав Закон №1630-ІХ “Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності”, ключова мета якого – підвищення обороноздатності, економічної безпеки і захисту інтересів України шляхом запровадження корпоративної моделі управління на підприємствах державного ОПК.

Концерн буде перетворено на акціонерне товариство, 100% акцій якого належатимуть державі Україна. “Державні унітарні та казенні підприємства Укроборонпрому будуть реорганізовані у господарські товариства (акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю), які також перебуватимуть під 100%-им контролем та належатимуть державі”, - поінформували у концерні.

Як зазначається, трансформація Укроборонпрому дасть змогу подолати технологічний розрив між державним сектором вітчизняного ОПК і провідними світовими оборонними компаніями завдяки:

  • впровадженню моделі корпоративного управління на підприємствах – згідно зі стандартами Організації економічного співробітництва та розвитку, що дасть змогу мінімізувати корупційні ризики та політичний тиск;
  • трансферу новітніх технологій, які необхідні, щоб виробляти сучасне високотехнологічне озброєння та військову техніку для потреб ЗСУ;
  • створенню спільних проєктів, програм та підприємств із закордонними партнерами, що відкриє нові можливості для підприємств ОПК України;
  • залученню інвестицій, зокрема іноземних, з метою модернізації виробництва та впровадження інновацій.

Як повідомлялося, підприємства Укроборонпрому за 9 місяців цього року одержали понад $454 млн за виконання зовнішньоекономічних контрактів - майже наполовину більше, ніж роком раніше.

Фото: Укроборонпром

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-