У 2022 році Україна зможе приєднатися до Конвенції про спільний транзит - підсумки місії

У 2022 році Україна зможе приєднатися до Конвенції про спільний транзит - підсумки місії

Укрінформ
Україна має всі шанси наступного року приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS, що значно спростить митне оформлення вантажів.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це на брифінгу в Державній митній службі висловив керівник Попередньої оціночної місії країн-підписантів Конвенції, директор підрозділу з транзиту Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Єврокомісії Міхаель Ратьє.

За його словами, учасники місії, котрі працювали у нашій країні 23-25 листопада, дійшли висновку, що Україна успішно втілює заходи, необхідні для приєднання до Конвенції. Стосується це як законодавчого й організаційного забезпечення спільного транзиту, так і практичних кроків. Зокрема — використання технології NCTS, на якій базується ця міжнародна угода.

“Ми можемо підтвердити, що Україна використовує NCTS у національному застосуванні. Прогрес тут справді значний. І у нас є всі підстави вважати, що наступного року Україна, ймовірно, приєднається до держав-підписантів Конвенції”, - сказав Ратьє.

Водночас він застеріг, що розслаблятися Києву ще зарано - позитивне рішення основної Оціночної місії, яка має дати “зелене світло” приєднанню до Конвенції, можливе, лише якщо Україна у прискореному режимі виконає решту завдань.

Про досягнення яких показників ідеться, керівник Попередньої місії не уточнив. Але наголосив на перевагах, які отримають Україна та український бізнес після приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

“Як ми знаємо із попереднього досвіду, приєднання, безумовно, покращить ситуацію з переміщенням українських товарів по всьому світу й позитивно вплине на співпрацю між Україною та іншими державами-учасницями Конвенції”, - наголосив Ратьє.

Насамкінець він звернувся до трейдерів із закликом вже зараз приєднуватися до NCTS, тому що це полегшить їхнє життя, коли ця система запрацює на міжнародному рівні.

Очікується, що Оціночна місія країн - підписантів Конвенції працюватиме в Україні у лютому 2022 року.

Як повідомлялось, Конвенція про процедуру спільного транзиту передбачає значні спрощення при перетині товарами митних кордонів. Йдеться, зокрема, про використання одного пакета документів під час транспортування товару з відправної точки до кінцевої — незалежно від того, територією скількох країн вантаж перевозитимуть.

Державна митна служба України 17 березня 2021 року розпочала етап повномасштабного національного застосування Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-