Бізнес послабив позитивні оцінки стосовно економічного стану своїх підприємств - НБУ

Бізнес послабив позитивні оцінки стосовно економічного стану своїх підприємств - НБУ

Опитування
Укрінформ
У жовтні бізнес послабив позитивні оцінки стосовно економічного стану своїх підприємств.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Національного банку.

"Бізнес у жовтні послабив позитивні оцінки щодо економічного стану своїх підприємств", - ідеться в повідомленні.

Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який Національний банк розраховує щомісячно. У жовтні 2021 року він становив 51,4 порівняно з 53,1 у серпні.

Зазначається, що стійкий споживчий попит та інвестиційна активність продовжували позитивно впливати на очікування респондентів, водночас здорожчання енергоносіїв, зростання захворюваності та посилення карантинних заходів як в Україні, так і світі послабили позитивні оцінки.

Підприємства торгівлі зберегли найоптимістичніші оцінки результатів діяльності та перспектив: секторальний індекс у жовтні становив 52,2 порівняно із 56,1 у вересні. При цьому респонденти дещо послабили позитивні очікування щодо обсягу товарообороту та обсягу закупівлі товарів для продажу.

Підприємства промисловості позитивно оцінюють економічні результати та перспективи своєї діяльності шостий місяць поспіль. Однак оцінки жовтня (51,1) були нижчими, ніж у вересні (52,8). Респонденти стриманіше, ніж у попередньому місяці, оцінюють майбутнє зростання обсягів виготовленої продукції, нових замовлень, у тому числі експортних.

Підприємства сфери послуг також зберігають оптимістичні оцінки (51,3 проти вересневих 51,8). Респонденти продовжують очікувати зростання обсягів наданих послуг та нових замовлень.

Найбільш стриманими стосовно власних перспектив були підприємства будівництва: у жовтні секторальний індекс становив 50,2 (у вересні – 51,6).

Читайте також: Банки прогнозують збільшення залучень коштів від населення та бізнесу - НБУ

Оцінки щодо зайнятості є неоднорідними. Так, підприємства торгівлі та сфери послуг очікують збільшення чисельності працівників, натомість респонденти із промисловості та будівництва другий місяць поспіль налаштовані на скорочення персоналу.

Щомісячне опитування підприємств проводилося з 4 до 23 жовтня 2021 року. В опитуванні взяло участь 341 підприємство. Серед них 44,9% – компанії промисловості, 30,2% – сфери послуг, 21,1% – торгівлі, 3,8% – будівництва.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-