Попит на бізнес-кредити зріс, найбільше на позики малому бізнесу - НБУ

Попит на бізнес-кредити зріс, найбільше на позики малому бізнесу - НБУ

Опитування
Укрінформ
У липні–вересні попит на бізнес-кредити зріс, найбільше на позики малому та середньому бізнесу (МСБ). 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ за підсумками опитування про умови банківського кредитування.

"У липні–вересні 2021 року попит на бізнес-кредити вчергове зріс, найбільше на позики МСП, гривневі та короткострокові кредити. Визначальні чинники – зниження відсоткових ставок і потреба підприємств у капітальних інвестиціях та оборотному капіталі", - йдеться в повідомленні.

Банки відзначають пом’якшення кредитних стандартів для бізнесу та зростання рівня схвалення заявок.

Попит населення на кредити продовжує зростати. Три квартали поспіль банки відзначають більшою мірою зростання попиту на іпотечні кредити, якщо порівняти зі споживчими. Стандарти кредитування пом’якшуються протягом року. Боргове навантаження домогосподарств респонденти оцінили як найнижче за всю історію спостережень.

У ІІІ кварталі учасники опитування відзначили зростання процентного та кредитного ризиків, водночас ризик ліквідності зменшився.

У наступні 12 місяців 92% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля домогосподарств, 79% – корпорацій. Очікування зростання попиту на кредити з боку бізнесу є рекордно високими з 2016 року.

У IV кварталі банки не планують в цілому змінювати кредитні стандарти для корпоративних клієнтів, водночас пом’якшуватимуть стандарти кредитування населення.

Читайте також: Банки минулого тижня видали ₴0,7 мільярда доступних кредитів

У найближчі три місяці банки очікують подальшого зростання всіх видів ризику, найбільше – процентного.

Як повідомляв укрінформ, у січні-березні 2021 року банки відзначають зростання попиту бізнесу й домогосподарств на кредити та вважають іпотеку вагомим рушієм подальшого пожвавлення попиту населення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-