Банки минулого тижня видали ₴0,7 мільярда доступних кредитів

Банки минулого тижня видали ₴0,7 мільярда доступних кредитів

Укрінформ
Уповноважені банки від моменту старту програми "Доступні кредити 5-7-9%", станом на 25 жовтня, видали представникам мікро, малого та середнього підприємництва кредитів на загальну суму 66,9 млрд грн, із них минулого тижня - 0,71 млрд гривень.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

"За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано 330 кредитів на загальну суму 0,71 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

Всього ж із моменту старту «5-7-9%» представники мікро, малого та середнього підприємництва (ММСП) отримали від уповноважених банків 25,5 тис. кредитів на суму 66,9 млрд грн, із них: 8,12 млрд грн підприємці отримали на інвестиційні цілі, 36,92 млрд грн у якості антикризових кредитів та 21,92 млрд грн були видані в якості рефінансування попередньо отриманих кредитів.

Зазначається, що одним із пріоритетів Мінфіну є державна підтримка розвитку ММСП, що здійснюється, у тому числі, завдяки ініційованій Президентом України Володимиром Зеленським програмі «Доступні кредити 5-7-9%». У проекті Державного бюджету-2022 передбачено 3 млрд грн (включаючи Доступну іпотеку 7%). Це дозволить надати підтримку для розвитку ще 20 тис. підприємцям.

Читайте також: «Доступні кредити» та «Доступна іпотека» залучатимуть більше учасників - Мінфін

Для залучення більшої кількості учасників у державних програмах «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%» Мінфін розробив постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 та від 24 січня 2020 р. № 29», яка була прийнята на засіданні Уряду 21 жовтня 2021 р.

Програма 5-7-9% реалізується Фондом розвитку підприємництва (ФРП), який на сьогодні уклав угоди про співробітництво з 39-ма банками на умовах компенсації відсотків. Програма також сприяє розвитку ринку послуг кредитування підприємців.

Як повідомляв Укрінформ, урядова програма "Доступні кредити 5-7-9%" стартувала 1 лютого 2020 року. Надання однієї з трьох можливих ставок за кредитом у межах цієї програми залежить від розміру бізнесу позичальника та терміну його діяльності.

У квітні минулого року Кабінет Міністрів розширив програму "Доступні кредити 5-7-9%" на бізнес із річним доходом у 100 млн грн, тоді як раніше сума обмежувалася 50 млн грн. Також уряд збільшив максимальну суму кредиту за програмою із 2 млн грн до 3 млн гривень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-