Зеркаль про газовий тиск РФ на Молдову: Це перший дзвоник, Україна наступна

Зеркаль про газовий тиск РФ на Молдову: Це перший дзвоник, Україна наступна

Укрінформ
Радниця міністра енергетики Олена Зеркаль, коментуючи енергетичну кризу у Молдові, застерегла, що Україна може стати наступною. 

Про це вона сказала в інтерв’ю Радіо Свобода, передає Укрінформ.

«Там дуже критична ситуація. І вчора, позавчора проводили дуже багато зустрічей і розмов з Молдовою щодо того, як вирішувати цю кризу. І, зрозуміло її можна вирішувати тільки спільно. Тому що Молдова це перший дзвоник. В принципі ця криза буде притаманна всій Європі. І, на жаль, Україна наступна», – заявила Зеркаль.

Вона наголосила, що кризу спричинив збіг багатьох чинників, але ринкові ціни зараз диктують автократичні режими.

Читайте також: Україна запропонує Європі додаткові обсяги транзиту газу - від 55 мільярдів кубів на рік

«Були і природні чинники і в Азії, і в Латинській Америці, і в Америці, і невистачання LNG. І воно буде зростати з часом, незважаючи на виробництво, яке зростає. Але попит і те, що газ фактично є перехідним паливом для Азії для досягнення цієї нульової емісії. Воно все складається так, що ринкові ціни зараз диктують автократичні режими. І Путін не може не скористатися цим. Тому що він є найяскравішим представником цієї автократичної системи», – зазначила радниця глави Міненерго.

Читайте також: В українських сховищах більше газу, ніж в європейських – Зеркаль

Як повідомляв Укрінформ, уряд Молдови у п'ятницю, 22 жовтня, схвалив введення надзвичайного стану в галузі енергетики через газову кризу на всій території країни на 30 днів.

Введення режиму надзвичайного стану дозволить виділити зараз з бюджету необхідну суму грошей підприємству Energocom, і не чекати місяць, як передбачає закон.

Energocom проведе тендер і закупить обсяги природного газу для подачі в національну мережу, щоб повернути тиск у системі до нормального рівня, що дозволить забезпечити країну газом.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна співпрацюватиме з Молдовою у питаннях газопостачання з огляду на кризу, в якій опинилася країна.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-