Зеркаль прокоментувала заяву Путіна про те, що «ГТС України може вийти з ладу»

Зеркаль прокоментувала заяву Путіна про те, що «ГТС України може вийти з ладу»

Укрінформ
Радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль вважає, що заява президента Росії Володимира Путіна про те, що нібито українська ГТС може вийти з ладу, свідчить, що в Росії, мабуть, щось замислили.

Про це вона заявила в інтерв’ю Радіо Свобода, передає Укрінформ.

«Він дуже дивно робить акценти у своїх виступах. Як йому заманеться. Тому що вони зараз не допрокачують, навіть за ці можливості, за які вони вже сплатили. Вони не прокачують 20% того, що можуть прокачувати до Європи. Вони зараз прокачують на рівні 85 мільйонів кубометрів в день, а можуть прокачувати сплачені 120», – зазначила Зеркаль.

Вона додала, що не можна навіть порівнювати кількість аварій, які відбуваються на українській ГТС та російському маршруті.

«А вказувати на те, що він так вважає, не маючи жодних підстав для цього, воно наводить на думку, що вони, мабуть, щось замислили. І це є таким дуже тривожним», – заявила радниця глави Міненерго.

При цьому вона наголосила, що українська ГТС дуже розгалужена, має чотири нитки.

Читайте також: Зеркаль про «транзитну» знижку: Цей хід може допомогти енергобезпеці України

«Це чотири великих труби, які працюють незалежно одна від одної. Тобто в нашого оператора ГТС завжди є можливість маневру. І говорити про зношеність звичайно можливо і доцільно, тому що її треба модернізувати з точки зору, по-перше, викидів, по-друге, безпеки. І все це можливо робити, якщо ти знаєш, які в тебе плани на майбутнє, і скільки ти будеш далі постачати, який у тебе взагалі бізнес-прогноз, як буде використовуватися твоя труба. А коли ми весь час залежимо від «політичної волі», того хто постачає, і коли для Росії це не товар, а це засіб політичного тиску, то ми завжди дуже залежимо від настрою або політичної доцільності», – зазначила Зеркаль.

Як повідомляв Укрінформ, російський газовий монополіст "Газпром" не забронював додаткових потужностей для транзиту газу через Україну в листопаді.

Генеральний директор ТОВ "Оператр ГТС України" (ОГТСУ) Сергій Макогон зазначив, що починаючи з 1 жовтня цього року транзит зменшився на приблизно 24-25 млн кубометрів на добу до 86 млн кубометрів, хоча Газпром забронював та оплатив потужності в обсязі 109 млн кубометрів транзиту на добу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-