Держбюджет на наступний рік є соціально орієнтованим - радник Президента

Держбюджет на наступний рік є соціально орієнтованим - радник Президента

Укрінформ
Державний бюджет на 2022 рік, поданий на розгляд до Верховної Ради, відповідає реальним викликам, які стоять перед Україною.

Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив радник Президента України з економічних питань Олег Устенко.

"З одного боку, економіка показує зростання. Зростання, на мій погляд, непогане. Нехай навіть це зростання ВВП на 5%, але це все одно зростання. Це означає, що наступного року ми маємо перевищити рівень поточного року. А зараз ми перебуваємо на довоєнному рівні - 180 млрд дол. буде наш ВВП за результатом цього року. А це рівень 2013 року. Але зауважте, що зараз ми не отримуємо ВВП з тимчасово окупованих територій - з території Криму, частини Луганської та Донецької областей. Тому в плані обсягу наш ВВП не такий вже й поганий", - розповів Устенко.

На його думку, зменшення дефіциту держбюджету могло бути значно суттєвішим.

"Наступний рік - це рік, коли йде зниження дефіциту держбюджету, він наступного року становитиме близько 3,5% ВВП. І ось це зниження дефіциту держбюджету могло би бути значно істотнішим, якби не той великий тягар боргів (тобто розрахунки за зовнішніми та внутрішніми боргами), які накопичувалися протягом останніх 10 років, які активно виплачувалися цього року та наступного року виплачуватимуться. Так от, якби не було цих виплат за внутрішніми та за зовнішніми боргами, то наступного року дефіцит нашого бюджету був би не просто нульовий, а ми б перебували у зоні профіциту", - уточнив радник Президента.

Оплата за боргами триває, починаючи з поточного року, і в 2022 році вона буде активною, додав він.

Читайте також: Марченко назвав реальним до виконання «бюджетний» законопроєкт

Стосовно структури бюджету є кілька таких великих констант, які треба було зберігати в тому обсязі, в якому вони були подані, акцентував Устенко.

"Найбільші з фінансування напрями. Сектор безпеки та оборони. Ми ж усе-таки країна, яка перебуває у стані військових дій. І мало не 6% нашого валового внутрішнього продукту йдуть саме на цей сектор. Сектор медицини. Тому що ми живемо у період COVID-пандемії, і фінансувати сектор охорони здоров'я потрібно суттєво. Сектор освіти, науки. Сектор розвитку інфраструктури. Пенсійні та соціальні виплати", - перелічив експерт.

Держбюджет на наступний рік - соціально орієнтований, переконаний радник Президента.

"Так, середня заробітна плата в Україні наступного року перебуватиме на рівні 15 258 грн. Але соціальна орієнтованість - це і якість доріг, якими ми з вами їздимо, інфраструктура, якою ми користуємося. Це якість медичного обслуговування, яке ми можемо отримати, і що взагалі ми його можемо отримати. Якість освіти, наша пенсійна система. Тому бюджет, виходячи з тих реалій, які є, на мій погляд, досить прагматично створений", - сказав Устенко.

Читайте також: Рада підтримала висновки комітету щодо законопроєкту про держбюджет-2022

Він додав, що необхідно витрачати гроші таким чином, аби закладати основу для довгострокового економічного зростання.

"І ось ця основа довгострокового економічного зростання, на мій погляд, закладається саме в цьому бюджеті", - резюмував радник Президента.

Як повідомляв Укрінформ, на пленарному засіданні Верховної Ради 20 жовтня парламентарії розпочали розгляд проєкту закону №6000 "Про Державний бюджет України на 2022 рік".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-