Рада підтримала висновки комітету щодо законопроєкту про держбюджет-2022

Рада підтримала висновки комітету щодо законопроєкту про держбюджет-2022

Уточнено
Укрінформ
Верховна Рада затвердила постанову «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2022 рік» (№6000-П).

Документ підтримали 264 народні обранці, - повідомляє кореспондент Укрінформу.

Поміж підтриманих бюджетним комітетом пропозицій — надання 3,3 млрд грн за новою бюджетною програмою «Фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм» зі зменшенням на цю ж суму видатків за бюджетною програмою “Оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізація залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень”. Також на 1 млрд грн збільшено видатки розвитку за новою бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери».

Читайте також: Зеленський підписав зміни до бюджету-2021 про гроші для армії та соцдопомогу

Комітет також пропонує доручити Кабінету міністрів визначити до другого читання законопроєкту джерела фінансування низки інших важливих змін — зокрема, пов’язаних із підвищення соціальних стандартів, субсидуванням місцевих бюджетів та втіленням інфраструктурних проєктів.

По тому Верховна рада почала обговорення поправок, внесених до першого читання законопроєкту, які не були враховані комітетом з питань бюджету. Розгляд пропозицій продовжать у четвер.

Читайте також: Радник Зеленського прогнозує зростання ВВП попри коронакризу

Як повідомлялося, вперше проєкт річного бюджету України ґрунтується на середньостроковій Бюджетній декларації на 2022-2024 роки. Згідно з проєктом, прогнозований номінальний ВВП за підсумками 2022 року становитиме 5 368,7 млрд грн, бюджетний дефіцит зменшиться до 3,5% проти очікуваних 5,5% у нинішньому році, показник інфляції – 6,2%, рівень витрат на сектор безпеки та оборони – 5,95% ВВП, середньомісячна заробітна плата – 15 258 грн (у грудні 2022 року – 17 500 грн).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-