Оператор ГТС подав заявку на участь у сертифікації Nord Stream 2

Оператор ГТС подав заявку на участь у сертифікації Nord Stream 2

Укрінформ
Оператор ГТС України подав заявку до німецького енергетичного регулятора (Bundesnetzagentur) на участь у процедурі сертифікації компанії-оператора газогону Nord Stream 2.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ОГТСУ

"Ми продовжуємо рішуче виступати проти цього геополітично небезпечного проєкту, що загрожує національній безпеці України, руйнує єропейську енергетичну архітектуру та намагається обійти правила ЄС. Сертифікація Nord Stream 2 AG порушить права та комерційні інтереси Оператора ГТС України, що є підставою для нашої заявки до німецького регулятора. «Північний потік-2» не спрямований на диверсифікацію маршрутів транспортування газу та загрожує безпеці постачань газу до Європи", - прокоментував гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Він підкреслив, що «Північний потік-2» додає величезну кількість непотрібної додаткової потужності для транзиту газу з Росії до Європи до наявних потужностей, які вже недостатньо використовуються. Мова йде, зокрема, і про українську газотранспортну систему, що перебуває в хорошому технічному стані і має майже втричі більшу потужність, ніж «Північний потік-2».

Читайте також: У Нафтогазі пояснили, що дасть участь у сертифікації «Північного потоку-2»

Крім того, газогін не сприяє диверсифікації маршрутів постачання газу і перешкоджатиме конкуренції на європейському ринку "блакитного палива". В ОГТСУ також зазначили, що компанія Nord Stream 2 AG залишиться у складі Групи Газпром, а це суперечить чинному європейському законодавству.

"Nord Stream 2 AG може бути сертифіковано лише за умови дотримання усіх зобов’язань, визначених європейським законодавством. Європейське енергетичне законодавство вимагає, щоб оператор «Північного потоку-2» був повністю відокремлений та незалежний від Газпрому, а також, щоб правила щодо доступу третьої сторони, недискримінаційні, прозорі тарифи, застосовувалися до всього трубопроводу від його кінцевої точки у Любміні, Німеччина, до вихідної точки в Усть-Лузі, Росія", - заявляють в ОГТСУ.

Читайте також: Українська ГТС готова забезпечувати транзит газу впродовж довгого часу - Макогон

У компанії наполягають, що українська газотранспортна система повинна бути відкритою для використання третіми сторонами на російському кордоні, незалежно від того, чи ця сторона з Центральної Азії, чи є іншим російським виробником газу, що не належить Газпрому.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" подав до німецького регулятора заявку на участь у процесі сертифікації газогону "Північний потік-2".

Оператор будівництва Nord Stream 2 AG заявив, що перша нитка газопроводу "Північний потік-2" заповнена технічним газом і готова до роботи.

Російський газовий монополіст Газпром 10 вересня оголосив про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Читайте також: Вітренко каже, що транзит газу через Україну впав більш ніж удвічі

Газопровід побудований з Росії до Німеччини в обхід України по дну Балтійського моря. Єдиним акціонером проєкту є Газпром. Зараз газопровід очікує сертифікації з боку німецького регулятора.

Проти цього проєкту виступають Україна, Польща, країни Балтії і США. Уряди цих країн, а також впливова група депутатів Європейського парламенту вважають, що Росія вже зараз використовує газопровід "Північний потік-2" як гібридну енергетичну зброю як проти України, так і проти всього Євросоюзу.

Засновником компанії Nord Stream 2 AG є Gazprom international projects LLC, дочірня компанія ПАТ "Газпром".

Фото: tsoua.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-