Ділові очікування бізнесу поліпшились - Нацбанк

Ділові очікування бізнесу поліпшились - Нацбанк

Опитування
Укрінформ
У ІІІ кварталі індекс ділових очікувань підприємств зріс на фоні поліпшення оцінок щодо загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, інвестиційних видатків на будівництво та кількості працівників на підприємствах.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування керівників компаній, яке Національний банк провів у IІІ кварталі 2021 року, повідомляє пресслужба регулятора.

"Індекс ділових очікувань підприємств зріс до 114.3% порівняно з 112.3% у ІІ кварталі. Це відбулося переважно за рахунок поліпшення оцінок щодо загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, інвестиційних видатків на будівництво та кількості працівників на підприємствах, яке прогнозується керівниками уперше, починаючи з ІІІ кварталу 2019 року", - йдеться в повідомленні.

Підприємства третій квартал поспіль суттєво поліпшують очікування щодо зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців. Баланс відповідей зріс до 21,6% з 15,9% у ІI кварталі 2021 року.

Підприємства всіх видів та напрямів діяльності, розмірів за кількістю працівників та переважної більшості областей очікують збільшення обсягів виробництва.

Третій квартал поспіль також поліпшувались очікування бізнесу щодо курсу гривні. Середнє значення обмінного курсу, що респонденти очікують через 12 місяців, становить 28,50 грн/дол. США (у попередньому кварталі – 28.71 грн/дол. США). Частка підприємств, які вважають, що обмінний курс коливатиметься в межах від 26,01 грн/дол. США до 28,00 грн/дол. США, зросла з 25,1% до 34,4%.

Інфляційні очікування погіршилися після поліпшення два квартали поспіль: у ІІI кварталі очікувана річна інфляція становила 7,8% порівняно з 7,2% у попередньому кварталі.

Читайте також: УСПП домовився про співпрацю з Центром зовнішньої торгівлі Китаю

Керівники поліпшили позитивні оцінки поточного фінансово-економічного стану власних підприємств: баланс відповідей становив 7,0% проти 6,0% у ІІ кварталі. Оцінки підприємств щодо зміни власного фінансово-економічного стану в наступні 12 місяців залишаються позитивними. Найвищі очікування в підприємств торгівлі та сільського господарства.

Частка компаній, що планують залучати кредити в Україні упродовж наступних 12 місяців, вперше з початку року збільшилася і становила 40,4% порівняно з 36,9% у ІІ кварталі.

Квартальне опитування проводилося з 3 серпня 2021 року до 2 вересня. В опитуванні взяли участь 690 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей). Серед опитаних підприємств 18.3% – компанії переробної промисловості, 20,7% – оптової і роздрібної торгівлі, 14,9% – сільського господарства, 13,3% – транспорту та зв’язку, 6,8% – добувної промисловості, 4,8% – енерго- та водопостачання, 3.2% – будівництва, 18,0% – інші.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-