Зеленський підписав закон про спрощення ввезення гумвантажів в Україну

Зеленський підписав закон про спрощення ввезення гумвантажів в Україну

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо оперативності прийняття рішень» № 1758-ІХ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт Президента України.

"Документ покликаний забезпечити на місцевому рівні оперативність ухвалення рішень про визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 22 тонн. Відтепер органи місцевого самоврядування також визначені отримувачами гуманітарної допомоги", - ідеться у повідомленні.

Закон розширює повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щодо визнання гуманітарною допомогою для отримувачів на їхній території, зокрема, легкових автомобілів для забезпечення ними осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та транспортних засобів спецпризначення (крім таксі та автомобілів інкасації) для забезпечення ними бюджетних підприємств, установ та організацій. Такі транспортні засоби спецпризначення не можуть бути відчужені протягом 10 років за будь-якими цивільно-правовими угодами, крім безоплатної передачі іншим аналогічним підприємствам.

Читайте також: Червоний Хрест доставив понад 35 тонн гумвантажу на окуповані частини Донеччини і Луганщини

Крім того, місцеві адміністрації тепер матимуть право визнавати гуманітарною допомогою вантажі вагою до 5 тонн у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів, а також вантажі вагою до 22 тонн, якщо вони складаються виключно з товарів, необхідних для запобігання виникненню та поширенню спалахів епідемій або призначених для подолання інших надзвичайних ситуацій.

Закон набирає чинності через місяць з дня опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 21 вересня ухвалила закон "Про внесення змін до статті 5 Закону України “Про гуманітарну допомогу” (№3527).

Фото: www.president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-