Україна за сім років отримала понад €17 мільярдів кредитів і грантів від ЄС

Україна за сім років отримала понад €17 мільярдів кредитів і грантів від ЄС

Укрінформ
Європейський Союз підтвердив свою підтримку України з чіткою прив'язкою до ефективного впровадження реформ та політик. 

Про це йдеться у спільній заяві за підсумками 23-го саміту Україна – ЄС, повідомляє Укрінформ.

“ЄС підтвердив свою постійну суттєву підтримку України з чіткою прив'язкою до ефективного впровадження реформ та політик”, - заявлено в документі.

ЄС нагадав, що з 2014 року Євросоюз та європейські фінансові інституції мобілізували “безпрецедентний пакет” кредитів та грантів обсягом понад 17 млрд євро.

Як зазначається, ЄС має намір запропонувати у 2021 році двосторонню фінансову допомогу в рамках Інструменту сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва (NDICI) для підтримки ключових реформ та імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Читайте також: Верховний суд просить КСУ оцінити конституційність судової реформи

Учасники саміту привітали презентацію ЄС Економічного та інвестиційного плану для Східного партнерства та його флагманські ініціативи для України, які мобілізуватимуть до 6,47 млрд євро державних та приватних інвестицій для стимулювання економічного розвитку і підтримки відновлення після пандемії та домовилися про його швидке впровадження.

Водночас зазначається, що ЄС підтвердив поточну гуманітарну підтримку постраждалому від конфлікту населенню на сході України у розмірі 25,4 млн євро на 2021 рік.

Читайте також: Ставки кредитування для бізнесу зараз на історично найнижчому рівні – Рожкова

Крім того, учасники саміту відзначили важливу роль Групи підтримки України в Європейській Комісії (SGUA) та Консультативної місії ЄС для реформи цивільного сектору безпеки (КМЄС).

Як повідомлялося, у вівторок у Києві відбувся 23-ій саміт Україна — Європейський Союз. За його підсумками було підписано низку угод, у тому числі про спільний авіаційний простір.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-