В Україні реалізують перший проєкт з виробництва водню

В Україні реалізують перший проєкт з виробництва водню

Укрінформ
В Україні реалізується проєкт з виробництва 100 МВт водню на рік. 

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це сказав Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час VII Київського міжнародного економічного форуму.

«Вже є перші кроки. Бізнес відреагував і є перший контракт на виробництво 100 МВт водню в рік. Такий проєкт уже будується», - сказав очільник уряду.

Він наголосив, що Україна є однією з небагатьох країн, яка має потенціал для масового виробництва водню. Розвиток цього напрямку буде однією із державних стратегій, нарівні з розвитком інших відновлюваних джерел енергії.

Шмигаль повідомив, що Україна підписала всі необхідні угоди для Green Deal. Так, за Паризькою угодою держава взяла на себе ціль скоротити викиди вуглецю на 65% у порівнянні з 1990 роком.

«Україна потребує для цього значних інвестицій. За нашими підрахунками - 10 млрд доларів щороку протягом 10 років», - зауважив урядовець.

За його словами, такі інвестиції можна залучити за допомогою міжнародних партнерів.

Крім того, Шмигаль повідомив, що для Нафтогазу виставлена ціль збільшити власний видобуток газу щонайменше на 10% цього і наступного року, що є кроком до збільшення енергонезалежності України.

Читайте також: «Зелений» водень може вивести відносини України з ФРН на новий рівень - Кулеба

Як повідомлялося, чотири оператори газотранспортних систем Європи, в тому числі й ТОВ «Оператор ГТС України», об’єднали зусилля для створення водневої магістралі через Центральну Європу. 22 серпня 2021 року НАК «Нафтогаз України» і німецький газовий трейдер RWE Supply & Trading підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері водневої економіки.

ТОВ «Оператор ГТС України» на сьогодні проводить теоретичний аналіз транспортування водню українською ГТС; такий проєкт потребуватиме мільярдних інвестицій у модернізацію обладнання.

«Зелений» водень є компонентом Green Deal у переході від традиційних джерел енергії до повної їх заміни на відновлювані джерела. Цей процес може тривати до 25 років. Необхідні капіталовкладення в такий перехід оцінюються для України щонайменше в 100 млрд доларів.

Фото з сайту epravda.com.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-