Марченко розповів про перехід до накопичувальних пенсій - що пропонує уряд

Марченко розповів про перехід до накопичувальних пенсій - що пропонує уряд

Укрінформ
Нинішню систему пенсійного забезпечення в Україні потрібно невідкладно міняти — щоб забезпечити бодай мінімальні виплати українцям, які виходитимуть на заслужений відпочинок у майбутньому.

Таку думку під час засідання круглого столу “Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути", організованого Growford Institute та Інститутом Горшеніна, висловив міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Основною причиною того, що держава змушена дедалі більше дотувати Пенсійний фонд, урядовець назвав невтішний демографічний тренд — скорочення народжуваності та збільшення частки людей поважного віку в структурі населення.

Читайте також: Проєкт бюджету: Марченко заявив, що в пріоритетах - медики, військові та ветерани

“Це не є чимось унікальним, притаманним лише Україні. Це - світовий тренд старіння населення: дітей народжується менше, а літні люди живуть довше. Це означає, що вони отримують соціальні виплати упродовж більшого періоду. Відповідно, треба шукати додатковий фінансовий ресурс. А зробити це можна через сплату єдиного соціального внеску”, - пояснив Марченко.

Він навів такі дані: нині в Україні майже 11 млн пенсіонерів, а осіб, які сплачують соцвнески, — лише 9,7 млн. За словами міністра, йдеться про загрозливу тенденцію, й ситуація, вочевидь, тільки погіршуватиметься.

“Тому й потрібна серйозна суспільна дискусія щодо того, як розв’язувати проблему”, - переконаний Марченко.

Першими кроками у цьому напрямку буде ухвалення напрацьованого Мінсоцполітики та профільним комітетом парламенту за участі Мінфіну пакета законодавчих актів, що передбачають запровадження обов’язкової накопичувальної системи.

Читайте також: Щоб українці мали достойні пенсії, треба переходити до накопичувальної системи – експерт

“Мова про те, що кожен українець матиме змогу відкрити накопичувальні пенсійні рахунки. Передбачається, що на першому етапі більш активну роль відіграватиме держава, аби сформувати довіру до системи. А вже на більш пізніх етапах (можливо, 2026 - 2027 роки) учасники зможуть самостійно обирати пенсійні фонди і вкладати кошти - як інвестиції у своє майбутнє”, - сказав очільник Мінфіну.

Паралельно держава боротиметься з тіньовою зайнятістю. Адже, за даними Державної податкової служби, із 29 млн українців віком від 15 до 70 років лише 14 млн отримують бодай якісь офіційні доходи.

“Віднявши приблизно 3 млн заробітчан і 2 млн безробітних, ставимо запитання: де “зникли” ще 10 млн наших економічно активних співвітчизників, які не фігурують у жодних податкових базах, тобто, не сплачують жодних податків?” - поцікавився Марченко.

Читайте також: В Україні з 2023 року запроваджуватимуть соціальні пакети з накопичувальними пенсіями

На його думку, "якби вивести з тіні більшу частину доходів, можливо, і не було б таких перекосів з фінансуванням Пенсійного фонду, і не була б такою мізерною українська пенсія”.

Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що щорічно 1 березня проводитиметься індексація виплат для всіх категорій пенсіонерів. Для цього Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт, що виправив недоліки пенсійної реформи 2017 року, коли військові, науковці, деякі інші категорії громадян були виключені з механізму індексації. Також Шмигаль нагадав, що завдяки комплексним програмам підтримки пенсіонерів за півтора року середній розмір пенсії в Україні зріс майже на 25%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-