Гривня лишається єдиним засобом платежу - голова НБУ прокоментував легалізацію криптовалюти

Гривня лишається єдиним засобом платежу - голова НБУ прокоментував легалізацію криптовалюти

Укрінформ
Голова Національного банку Кирило Шевченко вітає ухвалення Верховною Радою закону "Про віртуальні активи", але зазначає, що єдиним законним засобом платежу в Україні залишається гривня.

Як передає Укрінформ, про це на свої сторінці у Фейсбуці написав голова Національного банку Кирило Шевченко. 

"Вітаю ухвалення депутатами закону «Про віртуальні активи» (законопроєкт № 3637). Завдяки 276 голосам «ЗА» в Україні з’явилася можливість створити прозорий, цивілізований та зрозумілий ринок віртуальних активів із сучасною інфраструктурою та захищеними клієнтами. Віртуальні активи, зокрема й ті, що ми звикли називати криптовалютою, отримали визначений юридичний статус, а учасники ринку – право на захист та роботу в правовому полі. В Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, де відбуваються торги віртуальними активами", - написав Шевченко.

За його словами, технологічні інновації відкриють багато перспективних можливостей, зокрема сприятимуть залученню інвестицій у нашу країну.

"Після підписання закону Президентом ми разом з іншими регуляторами цього ринку починаємо розроблення та впровадження підзаконних нормативно-правових актів, які повинні надати потужних стимулів для розвитку ринку та водночас захистити українців від загрози шахрайства та знецінення їхніх заощаджень", - зазначив Шевченко.

Читайте також: Легалізація доходів від операцій із криптоактивами сприятиме детінізації ринку – Мінцифри

Однак, зауважив очільник Нацбанку, єдиним законним засобом платежу в нашій країні залишається гривня. Національний банк відповідає за купівельну спроможність саме національної валюти, регулює її обіг, завдяки цьому здійснює ефективну монетарну політику.

"Водночас ми вивчаємо можливість випуску власних цифрових грошей (цифрової валюти від центробанку, з англійської ̶ СBDC) – е-гривні", - відзначив Шевченко.

Відповідно до Закону України «Про платіжні послуги» цифрові гроші Національного банку України – електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є Національний банк України.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила у другому читані і в цілому законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи», який встановлює в Україні механізм правового регулювання сфери віртуальних активів, що легалізує ринок криптовалюти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-