Депутати пропонують уряду переглянути методологію розрахунку оптової ціни газу

Депутати пропонують уряду переглянути методологію розрахунку оптової ціни газу

Укрінформ
Уряд найближчим часом повинен провести окреме засідання, присвячене виключно проблемам опалювального сезону і шляхам їх вирішення.

Таку вимогу під час виступу у Верховній Раді озвучив голова депгрупи “Довіра” Олег Кулініч, повідомили Укрінформу у пресслужбі депгрупи.

“Ми нарешті хочемо бачити чітку роботу уряду в цьому напрямі, зокрема у врегулюванні питання субсидій”, - зазначив народний депутат.

За словами Кулініча, починаючи з 2019 року, загальний обсяг видатків на субсидії щорічно зменшувався. У 2019 році на ці цілі було виділено 58 млрд грн, у 2020 році - 37,2 млрд грн і у 2021 році – 35,2 млрд гривень.

“На сьогодні близько 40% працюючих українців перебувають за межею бідності. Тобто, майже шість мільйонів сімей постійно відмовляють собі в самому необхідному”, - підкреслив парламентарій.

Він додав, що зниження реального рівня доходів українців збільшує їх заборгованість за житлово-комунальні послуги.

“Станом на 1 липня 2021 року українці заборгували понад 66 млрд грн. Найбільші борги у людей накопичились за постачання та розподіл природного газу - 24,7 млрд грн”, - поінформував Кулініч.

На думку голови депгрупи “Довіра”, уряд має переглянути існуючу методологію розрахунку оптової ціни природного газу.

“Вона повинна враховувати, перш за все, фактичну собівартість газу українського видобутку. Такий підхід дозволить суттєво знизити роздрібну ціну на газ для населення”, - вважає депутат.

Також він звернув увагу на неврегульованість для користувачів питання електроопалення.

“Скоро починається опалювальний сезон. Міністр енергетики мовчить, люди не розуміють, до чого їм готуватися і чого чекати”, - зазначив депутат, акцентуючи увагу на відсутності в уряду комплексного підходу до вирішення питання тарифів.

Читайте також: Рада ухвалила зміни до закону про індустріальні парки

За словами Кулініча, уряд дещо виправив ситуацію із субсидіями, прийнявши постанову № 842, але цей документ вирішує лише кілька точкових проблем.

Як повідомлялося, за встановленою зараз методологією оптова ціна газу, незалежно від походження, включає в себе прогнозну ціну на німецькому газовому торговому майданчику (хаб NCG), а також вартість транспортування від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію та Словаччину.

Деякі експерти вважають, що така методологія призводить до завищення ціни на газ для населення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-