Виробникам продуктів здорового харчування планують збільшити держдопомогу - Висоцький

Виробникам продуктів здорового харчування планують збільшити держдопомогу - Висоцький

Укрінформ
Уряд планує збільшити державну допомогу малим фермерам за програмами пільгового кредитування до 1 млн грн строком на 10 років на вирощування нішових культур для здорового харчування.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час публічного обговорення на тему: «Роль збалансованого харчування в сучасній продовольчій системі України».

«Цього року, формуючи бюджетні запити, ми запропонували збільшити програму пільгового кредитування малих фермерів з 500 тис. грн до 1 млн грн терміном на 10 років, а раніше було на 5 років. Це стосується виробництва продукції, яка потрапляє у перелік цілей продовольчої безпеки. Це може бути і купівля землі, і придбання агрообладнання та технологій. Важливо, що ми робимо фокус на тому, що нішу буде обирати фермер в різноманітних напрямах, де можна виробляти продукти для здорового харчування», - сказав Висоцький.

Він пояснив, що ці кошти можуть бути витрачені на купівлю землі: 10, 20 або 30 га, «але не для виробництва зернових або олійних культур, а готової продукції, в тому числі, у тваринництві». Також кошти можуть бути витрачені на обладнання, технології, або інші виробничі цілі.

«Тут треба створити умови, щоб виробник міг швидко реагувати на ринкові запити, серед яких сьогодні дуже популярна ніша органічної продукції, як рослинництва, так і тваринництва. Мати бажання вкладатись в ці ніші, мати доступний фінансовий ресурс, щоб зі своїм продуктом виходити на внутрішній ринок, і навіть на експорт», - запевнив заступник міністра.

За його словами, у вирощуванні нішових культур для здорового харчування надзвичайно важливою є кооперація, яка може бути не тільки горизонтальною, а й вертикальною, коли компанії, які мають більший доступ до технологій та є лідерами в подібних проєктах зможуть системно підтримувати малих виробників з тим чи іншим виробництвом нішового продукту.

Тож урядовець акцентував увагу на перспективах вирощування в Україні органічної продукції, яка на сьогодні вже має сталий експортний і внутрішній ринок.

Читайте також: Україна цьогоріч збільшила експорт та імпорт агропродукції

«Наприклад, шкільне харчування - правильна ініціатива, багато що зроблено. Наша основна ціль - допомогти малим сільгоспвиробникам долучитися до цієї системи. Тому що ми розуміємо, що субвенція в 1 млрд грн, спрямований урядом на оновлення обладнання у шкільних їдальнях, дозволить організувати сучасну інфраструктуру, і тоді виникне питання постачання відповідної продукції в освітні заклади. Тут важливо постачати дійсно безпечну продукцію, яка буде враховувати усі вимоги до здорової їжі. Якщо надходитиме не та продукція, не відповідної якості, то дива в системі шкільного харчування не станеться. Ми будемо робити наголос на цьому аспекті», - підкреслив Висоцький.

За його словами, світовий тренд на здорову різноманітну їжу набирає обертів і смаки українського споживача також будуть постійно змінюватися в цьому напрямі й завдання Міністерства - створити в Україні умови для широкого виробництва доступних та якісних продуктів.

Як повідомляв Укрінформ, Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики на засіданні 3 березня 2021 року розглянув та підтримав напрями державної підтримки сільгоспвиробників у 2021 році, запропоновані Мінекономіки разом із профільними асоціаціями.

Крім основних програм підтримки, передбачається низка нових програм із бюджетом в 500 млн грн, зокрема нішеві культури.

Фото: Latifundist

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-