Гетманцев: Добровільне декларування доходів — це можливість, а не примус

Гетманцев: Добровільне декларування доходів — це можливість, а не примус

Укрінформ
Податкова амністія — це про можливості, а не про ревізію статків чи перевірку, хто із громадян скільки заробив і чого про них держава не знає.

Про це на пресбрифінгу в Укрінформі на тему “Одноразове добровільне декларування — чиста фінансова історія” сказав голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, Данило Гетманцев.

Він запевнив, що ніхто не приходитиме до людей і не запитуватиме, звідкіля взялося їхнє майно.

“Водночас у майбутньому кожен українець, напевне, здійснюватиме дорогі придбання. Й аби усі свої гроші він міг використовувати без будь-яких обмежень і в Україні, і за кордоном (бо амністія так само поширюється й на будь-які витрати за межами країни), ми й закликаємо співвітчизників взяти участь у добровільному декларуванні”, - сказав Гетманцев.

Він нагадав, що, відповідно до законодавства про одноразове (спеціальне) добровільне декларування, легалізувати майно можна за трьома ставками.

"Загальна ставка — 5% - поширюється на будь-які майно й активи, що зберігаються (розташовані) на території України. Передусім, це гроші. Для того, щоб їх амністувати, НБУ, Мінфін і Податкова передбачили дуже просту процедуру. Береш гроші, приходиш до будь-якого банку, який відкриває спеціальний рахунок. Отримуєш довідку про зарахування туди коштів, яку додаєш до електронної декларації, поданої в ДПС. Й після сплати 5% податку ці гроші вважаються амністованими”, - пояснив Гетманцев. І додав, що одразу ж після отримання довідки від банку кошти можна знімати або переказувати на інші рахунки.

Друга ставка — 2,5%. Це якщо платник податків вирішив інвестувати гроші у цінні папери України— облігації внутрішньої державної позики.

Третя ставка — 7% у першому півріччі (кампанії з добровільного декларування, - ред.) і 9% у другому півріччі — для активів, що зберігаються (розташовані) за кордоном. При цьому людина не зобов’язана повертати такі активи в Україну. Але має додати до декларації підтвердження того, що вони в неї є — приміром, довідку з іноземного банку про стан відкритого там рахунку.

Читайте також: Податкова амністія: міністр фінансів пояснив, кого вона стосується і що дасть

Як повідомляв Укрінформ, з 1 вересня громадяни України отримають можливість одноразово задекларувати доходи, нерухоме й рухоме майно, аби у майбутньому уникнути неприємних запитань про їх походження.

Кампанія з добровільного декларування триватиме упродовж року, до 1 вересня 2022-го. Основні сервіси надаватиме Державна податкова служба.

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету".

Документ створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку додаткових ресурсів.

Процедура декларування – абсолютно добровільна, декларант при цьому не повинен підтверджувати джерела своїх доходів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-