Податкова амністія: міністр фінансів пояснив, кого вона стосується і що дасть

Податкова амністія: міністр фінансів пояснив, кого вона стосується і що дасть

Укрінформ
З 1 вересня громадяни України отримають можливість одноразово задекларувати доходи, нерухоме й рухоме майно, аби у майбутньому уникнути неприємних запитань про їх походження. 

Про це на пресбрифінгу в Укрінформі на тему “Одноразове добровільне декларування — чиста фінансова історія” повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, під дію нового законодавства (Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету", - ред.) потрапляють активи невеликої кількості громадян, які мають значні статки.

"Вони зможуть сплатити невелику компенсацію (від 2,5 до 9%) до державного бюджету і потім спокійно розпоряджатися цими активами", - сказав Марченко.

Він уточнив, що йдеться про легалізацію доходів, з яких не були сплачені податки, або інформація про їх сплату з тих чи інших причин відсутня і громадяни не можуть довести, що такі кошти або придбане за них майно уже оподатковувалися.

Кампанія з добровільного декларування триватиме упродовж року, до 1 вересня 2022-го. Основні сервіси надаватиме Державна податкова служба.

“Якщо потрібно буде додатково врегулювати якісь питання, змінити щось з точки зору нормативно-правової бази, ми активно до цього долучатимемося”, - запевнив глава Мінфіну.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету".

Читайте також: З 1 вересня в Україні стартує одноразове добровільне декларування

Документ створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку додаткових ресурсів.

Процедура декларування – абсолютно добровільна, декларант при цьому не повинен підтверджувати джерела своїх доходів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-