Нацбанк планує наступного року перерахувати до бюджету ₴13,6 мільярда частини прибутку

Нацбанк планує наступного року перерахувати до бюджету ₴13,6 мільярда частини прибутку

Укрінформ
Національний банк планує перерахувати до Державного бюджету в 2022 році 13,6 млрд гривень частини прибутку до розподілу, що підлягатиме перерахуванню за 2021 рік. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Прогнозні очікування Національного банку щодо суми частини прибутку до розподілу за 2021 рік, яка підлягатиме перерахуванню до Державного бюджету в 2022 році, – 13,6 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

Зауважується, що остаточний обсяг частини прибутку до розподілу Національного банку, що підлягатиме перерахуванню Національним банком до Державного бюджету в 2022 році, залежатиме від фактичних макроекономічних показників у 2021 році та визначатиметься після підтвердження зовнішнім аудитом і затвердження Радою Національного банку річної фінансової звітності Національного банку за 2021 рік.

Як повідомлялося, Нацбанк за перше півріччя 2021 року (без урахування переоцінки фінансових інструментів) отримав майже 20 млрд грн чистого доходу. Однак зміцнення курсу гривні до іноземних валют та зростання дохідності довгострокових цінних паперів на світових ринках призвели до накопичення з початку 2021 року 32 млрд грн нереалізованих збитків від переоцінки. Тому загальний консолідований результат Нацбанку за 6 місяців цього року - це 12 млрд грн збитку.

Читайте також: У І півріччі активи НБУ зменшилися на 3%

Водночас консолідований прибуток відображений у фінансовій звітності Національного банку, – це не частина прибутку до розподілу, яка підлягає перерахуванню до Державного бюджету. Зобов’язання Національного банку в частині прибутку до розподілу, яка підлягає перерахуванню до Державного бюджету, буде сформоване за підсумками 2021 року та оприлюднено навесні 2022 року.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2021 року Національний банк перерахував до Державного бюджету України 24,4 млрд грн – усю суму частини прибутку до розподілу, що визначена для перерахування до Державного бюджету за результатами 2020 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-