Кампанія добровільного декларування стартує 1 вересня

Кампанія добровільного декларування стартує 1 вересня

Укрінформ
Громадяни України з 1 вересня матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори. Для кожного це буде можливість легалізувати свої статки.

Про це сказав міністр Кабінету Міністрів Олег Немчинов в ефірі телеканалу "Україна 24", повідомляє Укрінформ.

«Я думаю, що ні для кого не секрет, що в 90-ті роки, на початку нульових дуже багато людей працювали не просто неофіційно. Вони працювали фактично в позаправовому полі, не вчиняючи будь-яких правопорушень, саме тому, що так був організований в той час робочий процес. Люди, які набули в той момент певних статків - мова про будинки, квартири, можливо технічні споруди, навіть земельні ділянки - вони зараз отримали з 1 вересня завдяки ініціативі Президента Володимира Зеленського легальну можливість це легалізувати", - сказав урядовець.

За його словами, скористатись добровільним декларування необхідно, оскільки Україна, як і країни ЄС, іде шляхом посилення фінансового моніторингу.

"Скоро не можна буде просто витягти гроші "з панчохи" і сплатити за якусь велику покупку. Треба буде пояснювати фіскальним органам, звідки такі гроші, чи вони не отримані в незаконний спосіб. Тому, власне, це достатньо прозорий варіант, щоб легалізувати свої доходи, які були отримані в попередні періоди (можливо, була якась незадекларована спадщина)", - пояснив міністр.

Читайте також: НАЗК запрошує для надання пояснень заступника міністра освіти та представників партій

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» № 1539-ІХ 15 червня 2021 року. Документ ухвалений з ініціативи Президента.

Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Передбачено, що громадяни України матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Декларант може вказати серед активів валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме та нерухоме майно, зокрема об'єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб в Україні чи за кордоном.

Із задекларованих активів громадянин муситиме сплатити збір, зокрема 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Також гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-