Україна посіла 54 місце у Світовому рейтингу конкурентоспроможності

Україна посіла 54 місце у Світовому рейтингу конкурентоспроможності

Укрінформ
Україна у 2021 році посіла 54-те місце у Світовому рейтингу конкурентоспроможності (World Competitiveness Rankings).

Як передає Укрінформ, про це йдеться у рейтингу конкурентоспроможності, який оприлюднила Бізнес-школа МІМ.

“У 2021 році Україна посіла 54-те місце. Для порівняння, у 2017 році ми були на 60-ій позиції", - йдеться у пресрелізі.

У дослідженні МІМ окремо виділяють цифровий рейтинг, в якому Україна на 58-му місці, та рейтинг кадрового потенціалу, в якому ми зросли до 42- го місця.

"Цей рейтинг оцінює, наскільки країни розвивають, залучають та утримують висококваліфіковані кадри, які забезпечують підприємствам додану вартість”, – зазначає дослідник конкурентоспроможності для IMD Володимир Данько.

Зазначається, що серед викликів, які нині стоять перед нашою країною, - контроль над епідемією коронавірусу, замороження збройного конфлікту на сході України, сприяння економічному відновленню та впровадженню приватно-державного партнерства (особливо для інфраструктурних проєктів), запуск повномасштабного ринку енергетики та землі, а також активізація внутрішнього фондового ринку та накопичувальної пенсійної системи.

Читайте також: Standard & Poor’s підвищило кредитний рейтинг Укрзалізниці

Цьогоріч рейтинг очолили країни Європи: на першому місці – Швейцарія, на другому – Швеція, третє місце належить Данії, а четверте – Нідерландам. У свою чергу, Сінгапур, який був першим у 2019 та 2020 роках, опинився на п'ятому місці. Визначальними факторами конкурентоспроможності стали наявність інновацій, цифровізація, підтримуюча політика та соціальна згуртованість.

У Світовому рейтингу конкурентоспроможності-2021 (World Competitiveness Rankings-2021) представлені дані 64 країн світу.

Із 1989 року Institute for Management Development IMD (Швейцарія) оприлюднює Світовий рейтинг конкурентоспроможності (World Competitiveness Rankings). Бізнес-школа МІМ сприяла тому, щоб у 2007-му році Україна також нарешті була представлена в цьому ранжуванні. Враховується широкий діапазон «жорстких» статистичних даних, таких як безробіття, ВВП та державні витрати на охорону здоров’я та освіту, а також «м’які» дані, що охоплюють такі теми, як соціальна згуртованість, глобалізація та корупція. Ця інформація поділяється на чотири категорії: економічні показники, інфраструктура, ефективність уряду та ефективність бізнесу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-