Фонд гарантування просить перевірити компанію-двійника, яку підозрює у шахрайстві

Фонд гарантування просить перевірити компанію-двійника, яку підозрює у шахрайстві

Укрінформ
У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб заявили, що не мають жодного відношення до діяльності ТОВ «Фінансова компанія «Фонд гарантування вкладів» і уточнили, що роботу компанії - «тезки» перевірять правоохоронці.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба ФГВФО

“Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звертає увагу на те, що не має жодного відношення до діяльності ТОВ «Фінансова компанія «Фонд гарантування вкладів» (зареєстрована 25.03.2021, код ЄДРПОУ 44085785). Закликаємо усіх бути уважними при укладенні різного роду угод із вказаною фінкомпанією. У свою чергу – Фонд гарантування вкладів фізичних осіб уже звернувся до правоохоронних органів, зокрема до Національної поліції, з проханням вивчити діяльність компанії-тезки та вжити відповідних заходів з метою запобігання вчиненню можливих шахрайських дій”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з відкритих даних Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомо, що ТОВ «ФК «Фонд гарантування вкладів» до видів своєї діяльності, крім «будівництво житлових і нежитлових будівель», віднесло, зокрема, і «інші види грошового посередництва», «інші види кредитування», «надання інших фінансових послуг».

Читайте також: Фонду гарантування можуть дозволити позиватись в інтересах кредиторів проблемних банків

«Спорідненість сфер діяльності та схожість назв можуть вводити в оману клієнтів фінкомпанії. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб направив лист-звернення до компанії-двійника з вимогою змінити назву, а також до Міністерства юстиції із запитом вивчити правомірність проведення реєстраційних дій щодо компанії», - розповіли у ФГВФО.

У Фонді гарантування вкладів також уточнили, що залишають за собою право звернення до суду.

«Показово, що серед засновників фінкомпанії є колишні недобросовісні позичальники одного з банків, що ліквідуються. Термін прострочки за договорами яких, на момент продажу, становив близько 10 років», - уточнюється у повідомленні.

Читайте також: Від ліквідації банків постраждали 7,7 мільйона українських громадян - правозахисник

У ФГВФО нагадали, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб був створений з метою захисту прав та інтересів вкладників банків і гарантії ФГВФО поширюються виключно на кошти, залучені банками від фізичних осіб (у т. ч. ФОП) у межах гарантованої суми відшкодування (наразі це - 200 тис. грн).

Як повідомлялося, 26 липня у пресслужбі ФГВФО поінформували, що у червні погашення вимог кредиторів банків, що знаходяться в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), становило 503,7 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-