Закон про державну підтримку страхування сільгосппродукції набув чинності

Закон про державну підтримку страхування сільгосппродукції набув чинності

Укрінформ
В Україні в суботу, 24 липня, набув чинності закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою” №1601-ІХ.

Текст документа напередодні оприлюднено в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України”, передає Укрінформ.

Так, метою закону є визначення механізмів надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції.

Зокрема, законом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткові пункти з метою у подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції.

Також передбачається внесення змін до закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», якими визначаються: механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції; учасники ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки; об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою; інформаційне забезпечення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Читайте також: Експорт зернових та зернобобових перевищив мільйон тонн – Мінагро

Наразі ринок страхування сільськогосподарської продукції становить близько 250 млн грн (страхові премії). Очікується, що запровадження державної підтримки агрострахування забезпечить лише у 2021 році зростання ринку страхування сільськогосподарської продукції до 1,4 млрд грн, що створить додаткові надходження до державного бюджету з цього податку близько 40 млн гривень.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 22 липня 2021 року підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою” №1601-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-