Зеленський підписав закон про державну підтримку страхування сільгосппродукції

Зеленський підписав закон про державну підтримку страхування сільгосппродукції

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає запровадження державної підтримки у сфері страхування аграрної продукції. 

Як передає Укрніформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

“Президент Володимир Зеленський підписав Закон № 1601-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», який Верховна Рада ухвалила 1 липня поточного року”, - розповіли в ОП.

Зазначається, що підписаний закон покликаний забезпечити фінансову стабільність виробників за несприятливих погодних умов, сприяти збільшенню застрахованих сільськогосподарських угідь та розширенню ринку страхування такої продукції.

Зокрема, документ збільшує ставку податку на дохід за договорами страхування с/г продукції на 0,5 відсоткових пункту з метою подальшого спрямування цих коштів на підтримку страхування зазначеної продукції.

Законом визначається механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування їхньої продукції, а також вимоги до учасників ринку, яким може надаватися така допомога.

Крім того, визначаються об’єкти страхування, страхові продукти, ризики та випадки страхування з державною підтримкою.

В ОП зауважили, що розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів встановлено на рівні до 60%. Водночас зазначається, що конкретний розмір компенсації визначатиметься з огляду на можливості державного бюджету у відповідному порядку використання бюджетних коштів.

Закон скасовує положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул.

Читайте також: Локомотивний парк Укрзалізниці оновлять: Зеленський підписав закон

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 1 липня ухвалила закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». За відповідне рішення проголосували 311 народних депутатів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-