Локомотивний парк Укрзалізниці оновлять: Зеленський підписав закон

Локомотивний парк Укрзалізниці оновлять: Зеленський підписав закон

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди, яка дозволить оновити локомотивний парк акціонерного товариства «Українська залізниця» .

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

«Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про ратифікацію Рамкової угоди між урядом України та урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки оновлення парку вантажних електричних локомотивів акціонерного товариства «Українська залізниця» №1607-ІХ», - ідеться в повідомленні.

Ратифікація рамкової угоди дозволить забезпечити реалізацію проєкту з оновлення парку вантажних електричних локомотивів акціонерного товариства «Українська залізниця» через закупівлю 130 вантажних електричних локомотивів (80 - двосистемних, 50 - односистемних) для АТ «Українська залізниця» зі значною локалізацією виробництва в Україні.

В ОП зазначили, що закупівля вантажних електричних локомотивів здійснюватиметься коштом державного бюджету та шляхом державних зовнішніх запозичень.

Французька сторона надає Україні офіційну підтримку, призначену для фінансування проєкту.

«Згідно з рамковою угодою, офіційна підтримка становить щонайбільше 85% від загальної суми контрактів. Українська компанія, визначена урядом України, повинна буде сплатити не менше 15% від загальної суми контрактів шляхом попередньої оплати на користь французького постачальника», - сказано в повідомленні.

Загальна сума офіційної підтримки становить 750 млн 125 тис. євро та фінансує реалізацію проєкту. Зокрема, 350 млн євро становитиме казначейська позика уряду Французької Республіки, а 400 млн 125 тис. євро - банківські позики, гарантовані Bpifrance Assurance Export, що діє від імені уряду Франції.

Читайте також: Укрзалізниця позичила на міжнародному ринку $300 мільйонів

Проєкт передбачає придбання у Франції французьких товарів та послуг, а також придбання українських чи іноземних товарів та послуг у межах 50% від загальної суми контрактів. За виконання контрактів відповідальний французький постачальник, за умови, що офіційна підтримка, надана на придбання українських товарів і послуг, не перевищує 50% від суми експортних контрактів.

Як повідомляв Укрінформ, 1 липня Верховна Рада ратифікувала рамковий договір між урядами України та Французької Республіки щодо оновлення парку вантажних електричних локомотивів Укрзалізниці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-